DOKUZ8 GÜNDEM

Günden Kalan | DSP İstanbul’da aday çıkarmayacak

DSP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Muammer Aydın, seçimden çekildiğini açıkladı. DSP Genel Başkanı Önder Aksakal:
“YSK hukuksuz şekilde sandık kurullarını gerekçe göstererek seçimin yenilenmesine karar verdi. Böylesi bir kanunsuzluğa DSP olarak sessiz kalamayız bu yüzden İstanbul adayımız çekildi. Yeni bir aday gösterilmiyor.”

 

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel (@eczozgurozel), Binali Yıldırım’a “Kim neyi çaldı Binali Bey? İmamoğlu’nun mazbatası, ülkemizin 45 günü ve itibarı, İstanbullunun huzuru çalındı. Vatandaşlarımızın suya, ulaşıma ve belediye hizmetlerine ucuza erişim hakkı çalındı” yanıtı verdi.

Rabia Naz Vatan’ın babası Şaban Vatan, #AnnelerGünü için “Rabia Naz özel mektup yazacaktı annesine, dünyanın en güzel sözlerini yazacaktı güzel yüreğinden. Kirli paralarınızla eşlerinize hediye alacaksınız. Canikli’nin haram paralarını helal rızıklarınıza bulaştırdınız” dedi.

 

31 Mart yerel seçimlerinde AKP’den MHP’ye geçen Kastamonu Belediyesi’nde, AKP döneminden kalma 100 bin liralık pastırma faturası çıktı. MHP Kastamonu İl Başkanı Yüksel Aydın, “Nerede yediniz o pastırmaları? Biz, Cumhur İttifakı hatırına birçok şeyi görmezden geliyoruz” dedi.

 

AKP’den CHP’ye geçen Kırşehir Belediyesi’nin TOKİ’de bulunan konutlarından 2’sinin Yeni Eğitim Derneği’ne, 9’unun İlim Yayma Cemiyeti’ne, 2’sinin de KADEM’e “elektrik, doğalgaz ve su faturalarınının da belediye tarafından ödenmesi kaydıyla” tahsis edildiği ortaya çıktı.