DOKUZ8 GÜNDEM

Günden Kalan | Emine Bulut katledildi

Kırıkkale’de #EmineBulut, 4 yıl önce boşandığı Fedai Baran tarafından 10 yaşındaki çocuğunun önünde bıçaklanarak öldürüldü. Cinayetin görüntüleri ortaya çıktı. Görüntüde Emine Bulut, “Ben ölmek istemiyorum” derken, kızının “Anne lütfen ölme” diyerek ağladığı görüldü. Kadınlar ülkenin dört bir yanında Emine Bulut için sokağa çıktı.

 

Amerikan yayın kuruluşu CNN, ABD’nin Türkiye’ye yaptığı Patriot hava savunma sistemi teklifini resmen geri çektiğini duyurdu.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer “Yanan alan 500 hektar olarak ifade edildi fakat yaptığımız tespitler 5 bin hektar alanın üzerinde bir alanın yanmış olduğunu gösteriyor” dedi.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun 31 Mart seçimlerinin hemen ardından mazbatasını almadan yaptığı Anıtkabir ziyareti sırasında Anıtkabir komutanı olan Albay Cüneyt Rakunt’un, haziran ayı atamalarında görevinden alındığı ve Genelkurmay Karargâhı’nda görevlendirildiği öğrenildi.

Anadolu Efes CEO’su Can Çaka, “Vergi dairesi gibi çalışıyoruz” dedi. Çaka, Türkiye’de biranın %65’inin vergiden oluştuğunu ve toplanan vergilerin yüzde 1’inin biradan elde edildiğini söyledi.

Diyarbakır’dan Sakarya’ya gelerek tarım işçiliği yapan Şirin Tosun, dün akşam başından vuruldu. Şirin’in durumu ciddiyetini korurken, olaya karışan üç kişi tutuklandı. Tosun’un arkadaşı Mahsun Zeren “Diyarbakırlılara küfürler etmeye başladılar. Sonra da ateş açıldı” dedi.

Diyarbakır Adliyesi önünde yapılan Tahir Elçi’yi anmasında kayyumlar protesto edildi. Etkinlikte konuşan Selçuk Mızraklı, “İnsanlar barış ve umut için mücadele verdi. Türkiye’nin geleceği karartılmak isteniyor. Demokratik haklarımızı savunacağız” dedi.

Gaziantep’in Nurdağı ilçesinde cinayet işlediği iddia edilen erkek şüpheli, kadın elbisesi giymiş şekilde yakalandı. Adliyeye sevk edilen cinayet zanlısı, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Batman’da eşinden şiddet görüp ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan Suriyeli Emel Hac Hüseyin, bir hafta sonra yaşam mücadelesini kaybetti.

İzmir Bayraklı’da, yeni başkan Serdar Sandal’ın (@SerdarSandal) makam odasında yer alan elektrik prizinde dinleme cihazı bulundu.