DOKUZ8 GÜNDEM

Günden Kalan | İmamoğlu: Gözünüz korkmasın, konuştukça konuşun!

Ekrem İmamoğlu: “Gözünüz korkmasın. Konuştukça konuşun. Herkes konuşsun. Bu ülkenin insanları bazen konuşmazsa anlayın ki ağırlığındandır. Mağrurdur. Toplumun her kesiminin konuşmasını istiyorum. O kadar çok konuşun ki o bir avuç insanın sesi hiç duyulmasın.”

Türkiye İşçi Partisi  Genel Başkanı Erkan Baş (@erkbas) hakkında partisinin milletvekili Barış Atay’ın paylaşımını retweetlediği için fezleke hazırladı. Atay hakkında da aynı paylaşımdan dolayı fezleke hazırladı.

Yargıtay 1. Ceza Dairesi, kendisini sistematik olarak cinsel saldırıya maruz bırakan erkeği öldüren Nevin Yıldırım’ın müebbet hapis cezasına çarptırıldığı yerel mahkeme kararını onadı.

Yargıtay, trafik kazası sonucu üç kişinin ölümüne neden olan yazar Emrah Serbes’e verilen 13 yıl 4 aylık hapis cezasını onadı.
CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel: “250 sayfa gerekçeli karar yazıyoruz deyip 12 sayfalık rapor yazmışlar. Yazdıkları 12 sayfada da bir şey yok. 7 kişi oturup 16 günde 12 sayfa karar yazmış. Yüzlerce sayfa ekleme yapıp algı pompalıyorlar.”
TİP Hatay Milletvekili Barış Atay’la birlikte Meclis’te basın toplantısı yapan Şaban Vatan, “Yetkililer adalet arayışımızda bahaneler üreterek karşımızda durmasınlar” dedi.
Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) İBB Başkan adayı Ekrem İmamoğlu için başlattığı 20 TL’lik bağış kampanyasına Artvin’in Ardanuç ilçesinde yoğun ilgi gösteren yurttaşlar, banka önünde uzun kuyruklar oluşturdu. Ardanuç, İmamoğlu döneminde Beylikdüzü’nün “kardeş belediyesi” idi.

SON TWEET’LER

34 minutes ago
Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından açıklanan mayıs ayı bütçe gerçekleşmelerine göre Cumhurbaşkanlığı geçen yılın ilk 5 ayında 198 milyon lira harcarken bu yılın aynı dönemindeki harcaması 1.5 milyar liraya yaklaştı. https://t.co/d7fi0MUjSr
1 3
43 minutes ago
Ankara'nın Elmadağ ilçesinde etkili olan sağanak, ilçede hayatı olumsuz etkiledi. İlçede 15 ev ve iş yerini su basarken, cadde ve sokaklar göle döndü. https://t.co/xvzrnzs3BA
1
52 minutes ago
Malatya'nın Kale ilçesinde AKP Belediye Meclis Üyesi Abdulvahap Akdeniz (63) arkadaşları ile evinin balkonunda oturduğu sırada silahlı saldırıya uğradı. Açılan ateş sonucu Akdeniz ve arkadaşı Sait Yıldırım (49) yaralandı. Akdeniz, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. https://t.co/AGeR8S7jt6
1 3
59 minutes ago
Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin (TİM) "Türkiye'nin İlk 1.000 İhracatçısı 2018" araştırmasına göre, Ford Otomotiv, 5 milyar 683 milyon dolarlık ihracatla Türkiye'nin lider şirketi oldu. https://t.co/b5fPkShAAj
1 2
1 hour ago
Ekrem İmamoğlu "İBB'de yapılan usulsüzlükler ile ilgili detayların yer aldığı 2017 yılına ait son Sayıştay raporlarını bir türlü bulamayanlar ve okuma fırsatı olmayanlar için paylaşıyorum" dedi:
📌https://t.co/RmGx83yXnQ
📌https://t.co/ntGJWATrrS
📌https://t.co/K9PpM40ykc https://t.co/ZuFSsQCjaO
7 22