DOKUZ8 GÜNDEM

Günden Kalan | İş cinayetleri durmuyor: Kocaeli, İzmir, Urfa…

Kocaeli’nin Çayırova ilçesinde çıkan yangında, fabrikada bulunan 5 işçinin yaşamını yitirdiği belirlendi.

İzmir Çeşme’de lüks villaların yer aldığı bir sitedeki havuzun bakımını yapan 2 kişi, elektrik akımına kapılarak olay yerinde hayatlarını kaybetti.

Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesinde 23 yaşında bir genç çalışır durumdaki biçerdöveri tamir etmek isterken içine düşerek hayatını kaybetti.

Ekrem İmamoğlu, dün Trabzon’da yaptığı konuşmada “Etnik köken üzerinden insana hakaret edilmez” dedi.

İstanbul’da Marmaray için alınan 478 milyon euro değerindeki tren setleri ray-makas sistemine uygun olmadığı için depoya kaldırıldı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, “Düzenli bakım ve temizliklerini yapıyoruz” dedi.

Sağlık Bakanlığı, yılın ilk 4 ayında hizmet alımı için sözleşmesini imzaladığı 150’ye yakın ihaleyi tamamladı. İhalelerin yüzde 95’ini araç kiralamalar oluşturdu. Bakanlığın ülke genelinde yaptığı araç kiralama ihalelerine 193 milyon lira ayırdığı ortaya çıktı.

CHP’nin hazırladığı rapora göre, 1 Ocak-17 Mayıs tarihleri arasında bankalardaki batık krediler yüzde 17.4 artarak 110 milyar liraya ulaştı.

HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, Batman’da 23 Haziran’daki İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimine ilişkin açıklamalarda bulundu. “Kararlı bir şekilde tavrımızı ortaya koyacağız” diyen Temelli, “Barış mücadelemizi 23 Haziran’da yine sandıklara taşıyacağız” dedi.