DOKUZ8 GÜNDEM

Günden Kalan | Şule Çet davasında ara karar

Ankara’daki bir plazanın 20’nci katından şüpheli şekilde ‘düşerek’ yaşamını yitiren Şule Çet’in duruşması 10 Temmuz tarihine ertelendi.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) işsizlik rakamlarını açıkladı. TÜİK verilerine göre işsizlik, Ocak, Şubat ve Mart aylarını kapsayan Şubat döneminde, geçen yılın aynı dönemine göre 4.1 puan artışla yüzde 14.7’ye yükseldi.

Erzincan doğumlu olan Binali Yıldırım, İstanbul için, “doğduğum büyüdüğüm şehir” ifadelerini kullandı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi AKP Grup Başkanvekili ve Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu, Trabzon doğumlu Ekrem İmamoğlu’nu ‘Yunanlılara’ benzetti.

Tuncay Özilhan, “Rezervler eriyor, halkın alım gücü azalıyor. Enflasyonda 121. sıradayız. Yargının bağımsızlığı 111., yargıda hak aramada 109., basın özgürlüğünde 129. sıradayız. Bu nedenle ekonominin düzelmesi için hukuk ve adalet sisteminin düzelmesi gerekiyor” diye konuştu.

Toplantıda konuşan TÜSİAD Başkanı Simone Kaslowski, “31 Mart’tan sonra seçimsiz bir dönem olacağını ümit ediyorduk. Ancak yerel seçimler İstanbul’da yenilenecek ve seçim ortamı 3 ay daha uzayacak. Bu sene pozitif bir büyüme el etmek kolay olmayacak” dedi.

Diyarbakır Silvan Belediyesi, kayyumun bıraktığı 65 milyon 868 bin TL borcu tüm ayrıntıları ile ilçedeki billboardlara astı. Paylaşılan bilgilere göre, belediyenin birçok taşınmazı da İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Müftülüğü’ne tahsis edildi.