BASIN ÖZGÜRLÜĞÜ EKONOMİ GÜNDEM MANŞET MEDYA

Evrensel Basım Yayın’ın hesaplarına el koyuldu!

Evrensel Kültür, Özgürlük Dünyası ve Tiroj’un 29 Ekim’de Resmi Gazete’de yayımlanan 675 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile kapatılmasının ardından bir darbe de Evrensel Basım Yayın’a geldi.

[mks_dropcap style=”letter” size=”52″ bg_color=”#ffffff” txt_color=”#000000″]E[/mks_dropcap]vrensel’den yapılan yazılı açıklamada yayınevlerinin bağlı olduğu Doğa Basın Yayın şirketiyle ilgili herhangi bir kapatma kararı olmamasına rağmen şirketin tüm hesaplarının ve mal varlıklarının bloke edildiği belirtildi.

“Mesleğimizi yerine getiremeyecek bir sürece doğru gidiyoruz, yayıncılık yapamayacağımız günlerin geleceğinden endişe duyuyoruz.” sözleriyle başlayan açıklamada Evrensel yayınevinin de bağlı olduğu Doğa Basın Yayın şirketinin hesaplarının ve mal varlıklarının hiçbir kapatma kararı olmamasına rağmen dondurulduğu ifade edildi.

KAMUOYUNA DAYANIŞMA ÇAĞRISI
Açıklamada kurumun ana faaliyet alanı olan kitap yayıncılığın da engellendiği aktarılırken, yayınevinin fiili engelleme durumunu kabullenmediği ve tüm hukuki yollara başvurulduğu açıklandı, kamuoyuna dayanışma çağrısında bulunuldu.

Dokuz8HABER

 

Yazar hakkında

admin

Yurttaş haberciliği odaklı gönüllü bir haber ağı platformu olan dokuz8HABER, yurttaş haberciliğinin dinamizmiyle gazeteciliğin birikiminin buluşma noktasında kurulan sosyal medya tabanlı yeni tipte bir haber ajansı ağıdır.

SON TWEET’LER

15 minutes ago
Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından açıklanan mayıs ayı bütçe gerçekleşmelerine göre Cumhurbaşkanlığı geçen yılın ilk 5 ayında 198 milyon lira harcarken bu yılın aynı dönemindeki harcaması 1.5 milyar liraya yaklaştı. https://t.co/d7fi0MUjSr
1 3
24 minutes ago
Ankara'nın Elmadağ ilçesinde etkili olan sağanak, ilçede hayatı olumsuz etkiledi. İlçede 15 ev ve iş yerini su basarken, cadde ve sokaklar göle döndü. https://t.co/xvzrnzs3BA
1
33 minutes ago
Malatya'nın Kale ilçesinde AKP Belediye Meclis Üyesi Abdulvahap Akdeniz (63) arkadaşları ile evinin balkonunda oturduğu sırada silahlı saldırıya uğradı. Açılan ateş sonucu Akdeniz ve arkadaşı Sait Yıldırım (49) yaralandı. Akdeniz, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. https://t.co/AGeR8S7jt6
1 3
40 minutes ago
Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin (TİM) "Türkiye'nin İlk 1.000 İhracatçısı 2018" araştırmasına göre, Ford Otomotiv, 5 milyar 683 milyon dolarlık ihracatla Türkiye'nin lider şirketi oldu. https://t.co/b5fPkShAAj
1 2
49 minutes ago
Ekrem İmamoğlu "İBB'de yapılan usulsüzlükler ile ilgili detayların yer aldığı 2017 yılına ait son Sayıştay raporlarını bir türlü bulamayanlar ve okuma fırsatı olmayanlar için paylaşıyorum" dedi:
📌https://t.co/RmGx83yXnQ
📌https://t.co/ntGJWATrrS
📌https://t.co/K9PpM40ykc https://t.co/ZuFSsQCjaO
7 22