GÜNDEM MANŞET POLİTİKA

AK Parti’den geri adım: ‘İstismar’ önergesi iptal edildi

Kamuoyunda büyük tepkilere neden olan ve günlerce protesto edilen AKP’nin ‘cinsel istismar’ yasası iptal edildi.

[mks_dropcap style=”letter” size=”52″ bg_color=”#ffffff” txt_color=”#000000″]C[/mks_dropcap]insel istismar’ önergesinin tasarı metninden çıkarılması gündemiyle toplanan TBMM Adalet Komisyonu, yapılan görüşmelerin ardından düzenlemeyi tasarıdan çıkardı.

Komisyonda konuşan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, ‘erken yaşta evlilikleri önlemek konusunda Cumhuriyet tarihinde en büyük reformları yapan hükümet olduk’ dedi ve ekledi: Bu hem kendi içimizde hem de diğer kamuoyunda yoğun şekilde tartışıldı. Bu tartışmalar sonunda bizim muradımız dışında bu eklenen fıkranın bir algı kurbanı olduğunu çok net bir şekilde görme durumu söz konusu oldu.

‘DOĞRUYU YAPMAKTAN VAZGEÇEREK MİLLETİN TALEBİNE UYUYORUZ’

‘Kesinlikle tecavüzcülere af getiren bir düzenleme değildi’ diyerek ‘yanlış anlaşıldıklarını’ belirten Bozdağ, “BİMER’e, Bakanlığımıza, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na gelen yüzlerce mektup var. Bütün bunlar Türkiye’de bu anlamda ciddi bir sorun olduğunu gösteriyor. Siyaset de sorun çözme sanatıdır. Bir sorun varsa biz bunu görmezden gelemeyiz.” ifadelerini kullandı.

‘Doğruyu yapmaktan vazgeçerek milletin talebine uyuyoruz’ şeklinde konuşan Bozdağ, önerileri dikkate alarak ‘geri adım attıklarını’ belirtti.

Dokuz8HABER