GÜNDEM MANŞET SPOR

‘Devrimci Trabzonsporlular’dan Amedspor’a destek

hrant-ts

‘Devrimci Trabzonsporlular’, kulüp binası basılan, seyircisiz maç oynama cezasına çarptırılan ve oyuncusu Deniz Naki’nin Disiplin Kurulu’na sevk edildiği Amedspor’a destek verdi.
‘Devrimci Trabzonsporlular’dan Türkiye Kupası ikinci turunda Bursaspor’u eleyerek çeyrek finale yükselen, ancak Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’nca (PFDK) ideolojik tezahürat yapıldığı gerekçesiyle bir maç seyircisiz oynama cezasına çarptırılan, kulüp binası polis tarafından basılan, oyuncusu Deniz Naki’nin Disiplin Kurulu’na sevk edildiği Amedspor’a detek geldi.

“Devrimci Trabzonsporlular’ın yaptıkları yazılı açıklamada şu ifadeler yer aldı:

‘#DirenAmedspor”

“Dün Türkiye Kupası Kuraları açıklandı. Kura sonucunda iki alt ligde yer almasına rağmen en son Bursaspor’u da eleyerek çeyrek finale yükselme başarısı gösteren Amedspor, Fenerbahçe ile eşleşti.

“Her şey o saatten sonra başladı. 6 saat içinde; önce Amedspor kulüp binası basıldı. Sonra Amedspor’a Başakşehir deplasmanında ‘taraftarlarının attığı ideolojik sloganlardan dolayı bir maç seyircisiz oynama cezası” verildi. Ardından o da yetmedi bu seyircisiz maç Urfa’ya taşındı. O da yetmedi Amedspor’un en önemli oyuncusu Deniz Naki ‘ideolojik propaganda yaptığı’ gerekçesi ile PFDK’ya sevk edildi. Muhtemelen ceza alacak ve bu maçta oynayamayacak.

“Her yer Sur, her yer direniş”

“Başakşehir maçında atılan TFF’nin Amedspor Kulübüne ceza uydurmasına neden olan sloganlar şunlar: ‘Barikat burada dimdik ayakta’, ‘Her yer Sur, her yer direniş’, ‘Her yer Cizre, her yer direniş’, ‘Çocuklar ölmesin maça da gelsin’.

“Bu sloganların içeriği birçok kişinin hoşuna gitmeyebilir, ama benzerlerinin birçok tribünde, Filistin için, Gezi parkı için vs. onlarca defa tekraren her hafta atıldığını biliyoruz. Hiçbirinde de seyircisiz oynama cezası verilmedi. Verilmesin de zaten! Üstelik buradaki örneğimiz sadece tek maç. Tek maçtaki slogan için veriliyor bu ceza. İdeolojik propaganda cezası ‘ideolojinin içeriği’ne göre değişiyor anlaşılan.

“Aslında bizler biliyoruz ki bunların hepsi hikaye. Amedspor Başkanı da söylüyor: Tüm bunların nedeni Fenerbahçe ile eşleşmeleri. Slogan olmasa da ceza için başka bir şey uydururlardı.

“Hayır, hayır tabii ki korkuları Fenerbahçe’nin elenmesi değil, korkuları aynı zamanda ‘Devletlümüz’ün de takımı olan Fenerbahçe’nin olası ‘kötü olaylar’ın aktörü ya da figüranı olması. Riski sıfırlamak gerekirdi. Maç seyircisiz yetmez bir de Urfa’ya…

“Bizler futbolda TFF eliyle yürütülen bu adaletsiz yalan dolan düzenine karşı sonuna kadar Amedspor’un yanındayız. #DirenAmedspor”

(dokuz8HABER)

Amedspor’a seyircisiz oynama cezası

Amedspor Başkanı: Amedspor Türkiye halklarının takımıdır

 

SON TWEET’LER

38 minutes ago
İzmir'de akşam saatlerinde başlayan sağanak yağış sırasında ilginç görüntüler ortaya çıktı. Konak ilçesinde evden aldığı şampuanla, çevredekilere aldırmadan yıkanan çocuk, mahalle sakinlerince cep telefonuyla görüntülendi. https://t.co/CwP6VvsVIc
4
1 hour ago
Yeni Akit yazarı Murat Alan'ı darp ettiği için tutuklanan Serdar Acar'ın 24 Haziran seçimlerinde MHP Ankara 2'nci Bölge Aday Adayı olduğu ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile çekilmiş fotoğrafı ortaya çıktı. https://t.co/yXVsH8tWBU
9 21
2 hours ago
Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından açıklanan mayıs ayı bütçe gerçekleşmelerine göre Cumhurbaşkanlığı geçen yılın ilk 5 ayında 198 milyon lira harcarken bu yılın aynı dönemindeki harcaması 1.5 milyar liraya yaklaştı. https://t.co/gT5VMm5au3
7 17
3 hours ago
Ekrem İmamoğlu'ndan TRT'ye:
"Beni niye çıkarmadınız? Talimat mı aldınız?" https://t.co/10wVxB4sM3
10 58
4 hours ago
Venezuela'nın Kolombiya sınırında yasa dışı silahlı gruplar arasında çıkan çatışmada 12 kişinin öldüğü bildirildi. https://t.co/yUe1elgPtG
1 4