GÜNDEM

Günden Kalan | Erdoğan o savcının eşini TMSF’ye atadı

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Kurulu üyeliğine İstanbul’da sandık kurullarında usulsüzlük yapıldığı iddialarını soruşturan İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcısı İsmail Uçar’ın eşi Çiğdem Uçar’ı atadı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin kayıtlı değeri 157 milyon lira olan 20 bin metrekare büyüklüğündeki lojman, arsa ve trafoları, Cengiz-Kolin Ortaklığı’nın BEDAŞ’ı ile Sabancı Holding ve Alman E.ON Ortaklığı’nın AYEDAŞ’ı tarafından bedelsiz kullanılıyor.

Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre Urfa’nın Suruç ilçesi Aligor Mahallesi’nde, sabah saatlerinde polis kontrol noktasında mevsimlik tarım işçilerini taşıyan minibüse polisler tarafından ateş açıldı. Yaralanan 6 işçi hastaneye kaldırıldı.

CHP’li Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, “AKP döneminde Akhisarspor bünyesinde çalışan, görevlerini bilmediğimiz 70 kişiye maaş bağlanmış. Artık Akhisarsporumuz için yeni bir başlangıç ve yeni bir başkan zamanı” dedi.

Tokat’ın Zile ilçesinde faaliyet gösteren Zile Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde kalan yaşlılardan 10’unun 17 gün içinde yaşamını yitirdiği ortaya çıktı.
Huzur evi yönetimi ölümleri ülkedeki üst solunum yolu enfeksiyonuna bağladı.

Kadınlar, Ayşe Düzkan’ın da örgütleyicilerinden biri olduğu Dayağa Karşı Yürüyüş’ün 32. yıldönümünde, aynı yer olan Yoğurtçu Parkı’nda bir araya geldi.

‘FETÖ’ sanığı Erkan Karaarslan ile cezaevinde görüştüğü, Ekrem İmamoğlu ve Özlem Çerçioğlu aleyhine ifade vermesi için baskı yaptığı iddia edilen Aydın’lı gazeteci Serhan Seyhan, “Ziyarete gittim çünkü kaçak olduğu sürece tanıklık yaptığımız dosyada ilerleme kaydedilemedi” dedi.

İzmir’in Torbalı ilçesindeki okullara İlçe Milli Eğitim Müdürü Cafer Tosun imzası ile ‘okul müdürleri toplantı karar metni’ konulu bir yazı gönderildi. Yazıda okul yönetiminin sosyal medyada ‘yasa dışı’ ve ‘siyasi’ paylaşım yapan öğretmen ve öğrencileri fişlemesi istenildi.

Günün önemli gelişmelerini sizin için derledik:

Etiketler

SON TWEET’LER

22 minutes ago
Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından açıklanan mayıs ayı bütçe gerçekleşmelerine göre Cumhurbaşkanlığı geçen yılın ilk 5 ayında 198 milyon lira harcarken bu yılın aynı dönemindeki harcaması 1.5 milyar liraya yaklaştı. https://t.co/d7fi0MUjSr
1 3
31 minutes ago
Ankara'nın Elmadağ ilçesinde etkili olan sağanak, ilçede hayatı olumsuz etkiledi. İlçede 15 ev ve iş yerini su basarken, cadde ve sokaklar göle döndü. https://t.co/xvzrnzs3BA
1
40 minutes ago
Malatya'nın Kale ilçesinde AKP Belediye Meclis Üyesi Abdulvahap Akdeniz (63) arkadaşları ile evinin balkonunda oturduğu sırada silahlı saldırıya uğradı. Açılan ateş sonucu Akdeniz ve arkadaşı Sait Yıldırım (49) yaralandı. Akdeniz, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. https://t.co/AGeR8S7jt6
1 3
47 minutes ago
Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin (TİM) "Türkiye'nin İlk 1.000 İhracatçısı 2018" araştırmasına göre, Ford Otomotiv, 5 milyar 683 milyon dolarlık ihracatla Türkiye'nin lider şirketi oldu. https://t.co/b5fPkShAAj
1 2
56 minutes ago
Ekrem İmamoğlu "İBB'de yapılan usulsüzlükler ile ilgili detayların yer aldığı 2017 yılına ait son Sayıştay raporlarını bir türlü bulamayanlar ve okuma fırsatı olmayanlar için paylaşıyorum" dedi:
📌https://t.co/RmGx83yXnQ
📌https://t.co/ntGJWATrrS
📌https://t.co/K9PpM40ykc https://t.co/ZuFSsQCjaO
7 22