GÜNDEM

Günden Kalan | Erdoğan’dan Putin’e: Nice to meet you (Tanıştığımıza memnun oldum)

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara’ya gelen Rusya Devlet Başkanı Putin’i “Nice to meet you” (Tanıştığımıza memnun oldum) diyerek karşıladı.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), Haziran 2019’a ilişkin iş gücü istatistiklerini açıkladı. Türkiye’de işsizlik oranı Haziran’da yüzde 13 oldu. TÜİK verilerine göre genç nüfusta (15-24 yaş) işsizlik oranı 5.4 puanlık artış ile yüzde 24,8 oldu.

AKP’nin Sütlüce’deki İstanbul İl Binası önünde, kendilerine ‘mağdur annesi’ diyen aileler oturma eylemi başlatarak Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a seslendi. Aileler “Biz mağduruz; mağdur anneleriyiz bizler” dedi. Hava Harp Okulu öğrencisiyken 15 Temmuz’dan sonra tutuklanan oğlu için oturma eylemine başladığını söyleyen Fatma Oka, “Diyarbakır’daki annelerin çocuklarını PKK almış, bizim çocuklarımızı da devlet aldı. Biz de anneyiz” dedi.

Motorinin litre fiyatına gece yarısından itibaren 7 kuruş zam yapıldı. Fiyat artışı pompa fiyatlarına yansıyacak.

Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın açıkladığı verilere göre bütçe Ocak-Ağustos döneminde 68,1 milyar TL açık verirken; Ağustos ayında ise 576,3 milyon TL bütçe fazlası oluştu.

Fransa’da kadınlar, eski eşi tarafından öldürülen Emine Bulut için Louvre Piramidi üzerine ve sokak duvarlarına “ölmek istemiyorum” yazdı.