GÜNDEM

Günden Kalan | İmamoğlu: Mızıkçılığın da bir sınırı vardır

Ekrem İmamoğlu seçim kampanyasını açıkladı. Ekrem İmamoğlu, “Bakın yüzlerine kendileri bile inanmıyorlar. Çaldılar diye kampanya yapmaya kalktılar. Bunların hepsinin zihinlerde yer ettiğinin farkındayım. Bu kadarını yapmayın. Mızıkçılığın da bir sınırı vardır” dedi.

İmamoğlu, “Yapacağımız tasarruflarla İstanbullunun önemli ihtiyaçlarını rahat rahat karşılayacağız. Gelir ve gider bütçemizi akılcı ve etkili politikalarla yönetecek, yılda 5 milyarlık yeni kaynağı İstanbul Büyükşehir Belediyesine kazandıracağız” diye konuştu.

Bağımsız Türkiye Partisi’nin (BTP) İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Selim Kotil, “Yetkili organlarımızda alınan karar neticesinde 23 Haziran İBB Başkanlığı seçimlerinden çekildim. Yapılacak olan seçimler hayırlı olsun” dedi.

Anayasa Mahkemesi’nden Osman Kavala kararı: 1 Kasım 2017’den beri tutuklu yargılanan Osman Kavala’nın ‘hak ihlali’ başvurusu, oy çokluğu ile reddedildi.

Çanakkale’nin Gökçeada ilçesinde, Rum asıllı Zafir Pinar’ın (86), evinde elleri ayakları bağlı cansız bedeninin bulunmasıyla ilgili başlatılan soruşturma kapsamında, cinayet zanlısı 6 kişi gözaltına alındı.

İstanbul Valiliği, Eyüpsultan’da 9 yaşındaki çocuğun inşaattaki çukura düşerek ölümüyle ilgili sorumlular hakkında yasal işlem başlatıldığını açıkladı. Öte yandan, olayla ilgili 1 kişi gözaltına alındı.

Gazeteci Ayşe Düzkan’ın açık cezaevine sevkinin reddedilmesi kararı Bakırköy İnfaz Hakimliği tarafından kaldırıldı.
Cezaevinin İdare ve Gözlem Kurulu Başkanlığı “örgütten ayrıldığını ve pişman olduğunu beyan etmesi gerektiği” gerekçesiyle sevki reddetmişti.

Diyarbakır’da ayrı yaşadığı eşi Müzeyyen Boylu’yu sokak ortasında 14 kurşunla öldüren Mesut Issı, çelik yelek giydirilerek hakim karşısına çıkarıldı. Hakim, “Mesut Bey, hoş geldiniz” diyerek hitap ettiği katil zanlısına “Geçmiş olsun” dileğinde bulundu.

Yeni askerlik sisteminin detayları açıklandı.

Etiketler

SON TWEET’LER

16 minutes ago
Giresun'da akşam saatlerinde başlayan ve sabaha kadar etkili olan sağanak yağmur sonucu Karadeniz Sahil Yolu'nda bazı araçlar mahsur kalırken, kentteki çok sayıda iş yeri ve evin zemin katlarını su bastı. https://t.co/WhPahB4p57
1 2
21 minutes ago
Mersin’in Silifke ilçesinde pompalı tüfekle yol kesen Muzaffer Taş, önce 3 ay önce boşandığı eski eşi Filiz Sarı'yı ve aynı tarlada gündelikçi olarak çalışan Ramazan Ünlü'yü öldürdükten sonra aynı silahla yaşamına son verdi. https://t.co/X8mx5ZI67t
1 3
27 minutes ago
Selahattin Demirtaş Twitter'dan "Bugün için, Sn İmamoğlu’nun söyleminin desteklenmesi gerektiğine inanıyoruz. Çünkü biz birlikte güzeliz. HDP olmadan, HDP’yi dışlayarak hiçbir şey yeterince güzel olmaz. Birileri de artık anlasın ki, 'zorla güzellik' de olmaz" açıklaması yaptı. https://t.co/B5Xp5434dW
1 24
33 minutes ago
Boğaziçi Köprüsü'nden kaçak geçiş yapanlara kesilen para cezalarının iadesi için 2 Eylül'e kadar ilgili birimlere başvuruda bulunulması gerekirken, iadeler 30 Eylül'e kadar gerçekleştirilecek. https://t.co/LMJzUET2Me
1 1
39 minutes ago
Bir sokak röportajında Binali Yıldırım'a oy vereceğini söyleyen kişinin arkasındaki yaşlı kadının yüz ifadesi sosyal medyada günün en çok izlenen videoları arasına girdi. https://t.co/pHaUopOi5q