GÜNDEM

Günden Kalan | İmamoğlu: YSK yarın en doğru kararı verecek

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu Yenikapı’daki Avrasya Gösteri Merkezi’nde İstanbul Gönüllüleri‘yle buluşmasında konuştu: Bazılarının söylediklerine ve yaptıklarına inanın dışarıdaki kargalar bile gülüyor. Tepkimizi gülerek göstereceğiz. Bizler zeki insanlarız. ‘Aslında CHP de bir şey yapmadı ama bir şeyler olduğunu düşünüyoruz.’ Böyle bir komedi dünya tarihinde yok. YSK yarın en doğru kararı verecek ve Türkiye’nin önünü açacaktır, bu kadar net.”

AKP Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) kanun hükmünde kararname (KHK) ile ihraç edilen kişilerin oy kullanma hakkının ellerinden alınamayacağına dair kararına rağmen kuruma ek dilekçe vereceklerini söyledi.

Sabah gazetesi “Şehit cenazesine katılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun korumaları gözaltına alındı” iddiasında bulundu. CHP Ankara İl Başkanı Rıfkı Güvener, “Gözaltına alınanların birkaçı hariç partimizle ilişkisi yok” dedi.

Anadolu Ajansı’ndan iddia: İstanbul’da sandık kurulu başkan ve üyeleri soruşturmasında 43 kişinin FETÖ irtibatı bulundu.

CHP İstanbul Gençlik Kolları “Atatürk’ten Denizlere bağımsızlığa yürüyoruz” sloganıyla Taksim AKM önünden Dolmabahçe’ye yürüyüş yaptı.

HDP Milletvekili Saliha Aydeniz Diyarbakır Koşuyolu Parkı’nda tutuklu yakınlarına müdahale sırasında bir polis tarafından cinsel tacize maruz bırakıldığını söyledi. Polis amirinin “Size temas edilmesinden hoşlanmıyorsanız siz de o kadar girmeyin grubun içine” dediği belirtildi.

Venezuela Devlet Başkanı Maduro, askeri birlikleri gezdikten sonra yaptığı konuşmada, “Eğer ABD imparatorluğu bir gün, bu kutsal toprağa; dokunmaya cüret edecek olursa ellerinizde silahlarla anavatanı savunmaya hazır olun” dedi.

Günün önemli gelişmelerini sizin için derledik:

Etiketler

SON TWEET’LER

31 minutes ago
Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından açıklanan mayıs ayı bütçe gerçekleşmelerine göre Cumhurbaşkanlığı geçen yılın ilk 5 ayında 198 milyon lira harcarken bu yılın aynı dönemindeki harcaması 1.5 milyar liraya yaklaştı. https://t.co/d7fi0MUjSr
1 3
40 minutes ago
Ankara'nın Elmadağ ilçesinde etkili olan sağanak, ilçede hayatı olumsuz etkiledi. İlçede 15 ev ve iş yerini su basarken, cadde ve sokaklar göle döndü. https://t.co/xvzrnzs3BA
1
49 minutes ago
Malatya'nın Kale ilçesinde AKP Belediye Meclis Üyesi Abdulvahap Akdeniz (63) arkadaşları ile evinin balkonunda oturduğu sırada silahlı saldırıya uğradı. Açılan ateş sonucu Akdeniz ve arkadaşı Sait Yıldırım (49) yaralandı. Akdeniz, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. https://t.co/AGeR8S7jt6
1 3
56 minutes ago
Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin (TİM) "Türkiye'nin İlk 1.000 İhracatçısı 2018" araştırmasına göre, Ford Otomotiv, 5 milyar 683 milyon dolarlık ihracatla Türkiye'nin lider şirketi oldu. https://t.co/b5fPkShAAj
1 2
1 hour ago
Ekrem İmamoğlu "İBB'de yapılan usulsüzlükler ile ilgili detayların yer aldığı 2017 yılına ait son Sayıştay raporlarını bir türlü bulamayanlar ve okuma fırsatı olmayanlar için paylaşıyorum" dedi:
📌https://t.co/RmGx83yXnQ
📌https://t.co/ntGJWATrrS
📌https://t.co/K9PpM40ykc https://t.co/ZuFSsQCjaO
7 22