POLİTİKA

İmamoğlu: 2-3 gün sonra Saraçhane’de buluşuyoruz

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İBB’de partizanlık döneminin sona erdiğini vurgulayarak, “2-3 gün sonra inşallah Saraçhane’de buluşuyoruz.” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, canlı yayında yerel seçim sürecinde yaşananları değerlendirdi. İmamoğlu’nun açıklamalarından satır başları şöyle:

“Bu süreç bitsin artık. Bu şehir yoruldu. İşsizliğin en derinden hissedildiğini hepimiz biliyoruz.Üniversite okuyan 5 gencin 2’si işsiz. Ev hanımlarının ocağında pişmeyen yemeğin karşılığında biz bu şehrin mazlumlarına ne yapabiliriz, onu çözüme kavuşturmalıyız. Biz onun için acele ediyoruz. İBB ile ilgili bir sürü ihbarlar alıyoruz. Mali düzenlemelerle ilgili ihbarlar alıyoruz. Bir an önce bu duyumların sona ermesini istiyoruz. Bizi heyecanla bekleyen İBB çalışanları bizimle birlikte mutlu olacaklar, sosyal haklarına kavuşacaklar.”

“İBB’NİN CİDDİ ZARARA UĞRATILABİLECEĞİ KONUSUNDA DUYUMLARIMIZ VAR”

“Bu gecikmenin her anı, onların da hizmet standartını etkilediği gibi, bazı siyasilerin almış olduğu bazı kararlarla İBB’yi ciddi zararlara uğratılabileceği konusunda duyumlarımız var. Onun için bir an önce karar alınsın, gidelim İBB birimlerini gezelim, tespitlerimiz yapalım, işlemlere başlayalım diyoruz. Yeni yönetim anlayışını ve felsefesini tüm hemşehrilerine anlatalım istiyoruz. Bu şehrin insanları için acelemiz var.”

“PARTİZANLIK DÖNEMİ BİTMİŞTİR”

“Şunu net söyleyeyim. Partizanlık dönemi bitmiştir! 80 ilimizin il başkanları huzurunda söylüyorum. Partizanlık dönemi sona ermiştir. Artık insana, şehre ve topluma hizmet doğrultusunda partizanlık döneminin bittiği, partililerimizin de böyle bir anlayışı alkışladığı bir dönem başlayacaktır.”

“Seçimle ilgili birçok şüphe ile bizim seçime girdiğimiz doğru. Ama topluma sıfır şüphe mesajlarını veren kurumları hatırlatayım: En başta YSK sonra Adalet ve Kalkınma Partisi. Şüphe duyduğumuz konuları aktarmıştır. Bu konularla ilgili birçok ilde itirazlar elimizde. Tek yaptığımız şey, süreçte maksimum duyarlı bir organizasyon. Seçim günü, tüm ortamı hazırlayan bu kurumlar, kendilerinin emin olduğu bu süreçte seçimi kaybettiler diye her unsurunu sorgularken, niçin suçluyu ararken aynaya bakmazlar emin değilim. Akıl tutulması yaşamasınlar. Bu memleketin bu güzel şehrini bütün dünya takip ediyor.”

“ÇOK ÇALIŞ 5 YIL SONRA DA SEN KAZAN”

“145 yıldır biz demokrasi için mücadele ediyoruz. Çok büyük hataları memleket kaldıramaz. Aklıselim insanlara kendi partilerinin içerisinde tavır ve davranışlarını dikkat etmeleri konusunda uyarıyorum. İşin suyunu çıkarmasınlar. Bu seçimin sonucu belli, sokak da kabul etmiş durumda. İnsanları birbirine kötü gözle bakmaları için kötülük üzerinden siyaset yapma karakterlerini geride bıraksınlar. Çok çalış 5 yıl sonra da sen kazan ya!”

“KAPILARA YÜZLERCE POLİS; BU NEDİR YA”

“16 milyon insan hizmet bekliyor. Sayın Yavuz’un sözlerinin hiçbir anlamı yok, kendi yarattığı dünyada mutlu olmaya çalışıyor. AK Parti, onu hak ettiği irtifayı gösterecek. bu yukarı mı aşağı doğru mu olur bilemem. Bu sözünden sonra partisi değerlendirmeyi yapacaktır. Ben medyayı tehdit etmedim. Hücrelerimi analiz etsinler bulamazlar Allah’a şükür. Ben bazı kurumlara ne kadar itibarlı olduklarını hatırlattım. En az 2-3 nesildir bu ülkeye iş ürettiklerini, hizmet ettiklerini anlattım.”

“Kapılara yüzlerce polis bu nedir ya? Polisimize yazık. Bugün ne oldu Allah aşkına ya? Kaybettikleri her yerde bir şey var, kazandıkları yerde yok. Balıkesir’de kimsenin kılı kıpırdamadı. Sana da bize de oy çıkıyor.”

“EN BÜYÜK AYIBI BİNALİ YILDIRIM’A YAPTILAR”

“3 bin oyla kazandık diyen, kendine 80 milyona alkışlatanlar utanmıyor mu? Yıldırım’ı çıkardılar, milletin huzurunda kendisini mahcup etmeye fırsat tanıdılar. Ben olsam bunları adam yerine koymam. En büyük ayıbı Sayın Binali Yıldırım’a yaptılar.”
“‘Seçim tekrarlanır’ gündemi yok kardeşim. İstanbul’un zarara uğramamasını, dünyaya rezil olmamamızı istiyoruz.”