AMERİKA GÜNDEM POLİTİKA

Zarrab duruşması tecavüz iddiasının gölgesinde kaldı

Türkiye, İran ve Makedonya vatandaşı Reza Zarrab, Halkbank eski Genel Müdür Yrd. Mehmet Hakan Atilla’nın yargılandığı davada tanık sıfatıyla ifade veriyor.

Çeviri:  Gürkan Özturan/Sebla Küçük

7 ARALIK PERŞEMBE

New York’ta görülen Halkbank eski Genel Müdür Yrd. Mehmet Hakan Atilla’nın yargılandığı ve Reza Zarrab’ın tanık olarak ifade verdiği altın ticareti davasının 6. duruşmasından gelişmeler:

24.47: Duruşma bugünlük sona erdi.

24.44: Cohen: “Halkbank, Türkiye ve İran arasındaki ticaret için kullanılan başlıca bankaydı.”

24.37: Cohen, Ankara ve Istanbul’da Halkbank’tan birileriyle görüştüğünü söylüyor.

24.25: Cohen, OFAC’ın nasıl çalıştığını ve yönetmeliklerin yapısını anlatıyor.

[OFAC: Hazine’ye bağlı, Dış Kaynaklar Kontrol Müdürlüğü]

24.24: Terör ve Mali İstihbarat Müsteşarlığı işi süresince Halkbank’la muhattap olduğunu söylüyor. (Adam Klasfeld)

24.23: Yeni tanık, avukat David Cohen -eski CIA direktör yardımcısı – kürsüye geliyor.

Daha önce Hazine Bakanlığı’nda çalışmış, ondan önce de Terör ve Mali İstihbarat Müsteşarlığı.

62 YAŞINDAKİ MAHKUMA TECAVÜZ SUÇLAMASI

24.17: Hakan Atilla’nın sanık olduğu İran altın ticareti davasının tanığı #RezaZarrab, “terör örgütüne yardım” suçlanan 62 yaşındaki Fildişi Sahili yurttaşı Faouzi Jaber’e tecavüz etmekten dolayı mahkemeye verilmiş. (Bob Van Voris)

24.15: Reza Zarrab’ın Manhattan Federal Mahkemesi’ndeki tanıklığı kürsüdeki bir haftanın ardından sona erdi. (Bob Van Voris)

24.14: İran karşı-istihbaratı ekibinde çalışan bir FBI memuru kürsüye geliyor.

24.12: Hakim Berman, bir sonraki tanığı çağırıyor.

Zarrab’ın sorgusu bitti.

24.11: Fleming: “Farkındasınız değil mi, diğer mahkum bunun olduğunu inkar ediyor”

Zarrab: “Bunu henüz yeni duyuyorum, ama bu şaşırtıcı değil. Tabii ki inkar edecek.”

24.10: Fleming: “Birkaç dakika önce MGM’de bir mahkumun size bıçak çekmesiyle ilgili konuştunuz… Daha önce bunu daha farklı anlatmıştınız.” (Katie Zavadski)

Zarrab: “Hayır, bunun yalnızca tek doğrusu var o da doğru olan hali”

24.08: Avukat Fleming, Zarrab’ın daha önce itiraf ettiği gardiyana rüşvet vermesi konusuna tekrar dönüyor.(Adam Klasfeld)

24.05: Zarrab “Hapiste olduğum süreçte, bir arkadaşım oldu ve avukat tutabilmesi için ona bazen para verdim” diyor… Yapılan ödemeyi “borç” olarak nitelendiriyor.

24.04: Avukat Fleming bir diğer hükümlüye, Zarrab’ı koruması için para vermesiyle ilgili bir soru yöneltiyor. (Katie Zavadski)

23.55: Bazı gazeteciler olarak Zarrab’ın Metropolitan Gözaltı Merkezinde uğradığını söylediği saldırıya dair saldırgana karşı yasal işlem başlatılıp başlatılmadığını kontrol ediyoruz diyor Adam Klasfeld. Bunun için çeşitli kaynaklara danışıyorlar, ve herhangi bir bilgi çıkarsa paylaşacaklar.

23.45: Soru: Tehditleri durdurmak için yapılabilecek bir şey var mı?

Zarrab, tanık olarak ifade vermese tehditlerin durabileceğini ama yine de tanık olduğunu belirtiyor…

Zarrab: Şimdi buradayım… (Adam Klasfeld)

23.42: Soru: Güvenliğinizle ilgili endişeleriniz var mı? Zarrab: Tehdit edildikten sonrası için mi soruyorsunuz? Soru: Evet. Zarrab: Elbette. Savcı, başka kişilerin güvenliğiyle ilgili endişesi olup olmadığını soruyor. Zarrab, Türkiye’de bulunan ailesi için endişelendiğini söylüyor.

23.41: Zarrab, bu şahsın, kendisine işbirliği yaptığı için saldırdığını ve Zarrab’ı öldürmek için talimat aldığını söylüyor.

23.39: Soru: (Federal cezaevinden) neden çıkarıldınız? Zarrab, cezaevinde bir kişinin kendisine bıçak çektiğini ve onu öldürmeye çalıştığını söylüyor.

23.38: Zarrab, bu kişilerin kendisiyle bağlantılı olarak casuslukla suçlandığını ancak onları tanımadığını söylüyor.

23.37: Zarrab, “Tüm malvarlığıma Türkiye Cumhuriyet tarafından el konuldu. Zarrab, 18 kişinin da malvarlığına yine Türkiye hükümeti tarafından el konulduğunu söylüyor. Zarrab, “(Bunların arasında) varlığından bile haberdar olmadığım kişiler var. Hiç tanımadığım insanlar var.”

23.35: Savcı, Zarrab’a ait teknelerin, para yığınlarının fotoğraflarını göstererek hala bunlardan faydalanıp faydalanmadığını soruyor. Zarrab: Hayır, efendim. Hepsine el kondu.

23.33: Savcı, söz konusu risklerle ilgili soru soruyor. Soru: Bu korkularınızdan bazıları gerçekleşti mi? Zarrab, “Evet” yanıtını veriyor.

23.32: Savcı, Zarrab’ın işbirliği anlaşmasının neden geciktiğini soruyor. Zarrab iki neden sayıyor: 1) “Yasalar ve adalet çerçevesinde iki avukatımın yürüttüğü siyasi girişimler vardı.” 2) “Elbette, işbirliği yapma konusundaki zorluklar ortadaydı.”

23.29: Soru: Hükümete, hakkında bilgi verdiğiniz tek kişi Hakan Atilla mı? Zarrab, “Hayır” cevabını veriyor.

23.27: Savcı, sorularıyla, Zarrab’ın, kürsüde yalan söylemesi durumunda anlaşmasının çöpe gideceğini ima ediyor. Zarrab, “Bu herhalde hayatımda olabilecek en kötü şey olurdu” diyor. Soru: Neden? Zarrab, yalan söylerse anlaşmasının bozulacağını ve yeni suçlar ekleneceğini söylüyor.

23.25: Zarrab, işbirliği anlaşması kapsamında ABD’de tanık koruma programına başvurma hakkı olduğunu belirtiyor. Ancak, henüz böyle bir talepte bulunmadığını söylüyor.

23.23: Zarrab, kovuşturmaya vereceği ciddi desteğin, yalan içermeyen, doğru bilgi vermek anlamına geldiğini söylüyor. (Not: İşbirliği yapan tanıklar her zaman bunu söyler; savunma avukatları buna dudak büker. Nihayetinde iş ilave kanıtlara bağlı olur.)

23.20: Savcı, Zarrab’ın yaptığı işbirliği anlaşmasıyla ilgili sorular soruyor. İşbirliği anlaşması kapsamında Zarrab, tanık koruma programına alınabilecek. Savcı, Zarrab’a, ifade vermesi durumunda cezaevinden çıkacağı yönünde bir vaat verilip verilmediğini soruyor. Zarrab “Hayır” diyor.

22.59: Zarrab, Aralık 2013’te tutuklanmasıyla ilgili ifade veriyor. Soru: Bu suçlamalardan nasıl kurtuldunuz? Zarrab: Ödemeler yaptım ve bunlar kısmen rüşvet olarak verildi. Doğrudan sorguda da aynı şeyi farklı sözlerle ifade etmişti. (Adam Klasfeld)

22.57: Savcı, gemilerin izlenmesinden kimin endişelendiğini soruyor. Zarrab, “Hakan Atilla” diye yanıt veriyor.  (Adam Klasfeld)

22.56: Savcı, görüşmelerden birinde bir “konşimento” sorunundan bahsedildiğine dikkat çekiyor. Soru: Bu konşimento sorunu neydi? Zarrab: Büyük gemilerin izlenebilir olmasından kaynaklı bir konşimento meselesiydi. (Adam Klasfeld)

22.55: Savcı, ses kayıtlarını soruyor. Soru: Bu ses kayıtları, gerçek konuşmaları yansıtıyor mu? Zarrab: Evet. (Adam Klasfeld)

22.54: Soru: Türk yetkililere rüşvet verdiniz mi? Zarrab: Evet. Savcı, Zarrab’ın Zafer Çağlayan’a verdiği kol saatini soruyor. Soru: Bu rüşvet olarak mı verilmişti? Zarrab: Evet. Savcı, Çağlayan’a verdiği piyanoyu soruyor. Soru: Bu rüşvet olarak mı verilmişti? Zarrab: Evet. (Adam Klasfeld)


22.29: Zarrab bir delili tanıtıyor: “Bunlar Zafer Çağlayan’a ödenen paralardı.” Zarrab’a göre bu tutarlar, Zarrab’ın İran ticaretinden ödenen “komisyonlardandı.”(Adam Klasfeld)

22.28: Zarrab, Atilla’nın durumun farkında olduğunu ancak yine de onlara ayak uydurduğunu söylüyor. Zarrab: Evet. Atilla genel müdürüne haber verdi çünkü biliyordu.(Adam Klasfeld)

22.27: Soru: ABD’li bir banka yaptığınız işin içinde NIOC’un (İran Ulusal Petrol Şirketi) olduğunu bilse ne yapardı? Zarrab: Parayı, gönderen kişinin olduğu yere geri gönderirdi. Soru: İşlemi gerçekleştirmezdi, değil mi? Zarrab savcıyı onaylıyor.(Adam Klasfeld)

22.26: Savcı, Zarrab’ın herkese rüşvet vermediğine dikkat çekiyor. Rüşvet vermediği bazı isimler: Aydoğan, Ali Fuat ve Hakan Atilla. ( Adam Klasfeld’in analizi: Savcı “IEEPA (Uluslararası Acil Ekonomik Güç Yasası) ihlalinden suçlu bulunmak için illa ki rüşvetten suçlu olmanız gerekmiyor” demek istiyor.)

22.22: Savcı, Zarrab’a, İran’a yönelik yaptırımların ihlaline ilişkin itirafçılık anlaşmasından bahsediyor. (Adam Klasfeld)

22.18: Çapraz sorgu sona erdi. Savcı bir kez daha Zarrab’ı doğrudan sorgulayacak. (Adam Klasfeld)

22.16: Öğle arası sona erdi. Planlama konusunda konuşuluyor.

21.35: Zarrab’ın ABD’de cezaevindeki hücre arkadaşı, Zarrab’ın kendisine tecavüz ettiğini ve cinsel istismar uyguladığını iddia etti.

ZARRAB’A TECAVÜZ DAVASI


21.05: Zarrab ile amcası arasındaki görüşmenin kaydı henüz dinletilmedi. Zarrab, savunmanın görüşmeyle ilgili iddialarını reddetti. Oturuma öğle arası verildi.

21.05: Fleming burada, gerçeği söylemesindense savcıları memnun etmesinin daha önemli olduğunu ima ediyor. Bu, savunma makamının Zarrab hakkında şüphe yaratmak için kullandığı bir argüman. (Adam Klasfeld)

21.04: Zarrab: Bu, işbirliği yaparak, anlaşmanın tüm temel hususlarını gerçekleştirerek ve yüzde 100 gerçeği söyleyerek olacaktı. Fleming: Anlaşmada “(soruşturmaya) ciddi destek vermek” de yer alıyor. (Adam Klasfeld)

21.03: Soru: Amcanızla, ABD’de cezaevinden nasıl çıkacağınız konusunda konuştunuz, değil mi? Zarrab: Bu doğru değil. Soru: Serbest kalmak için yapmadığınız bir şeyi itiraf etmeniz gerektiğini söylemediniz mi? Zarrab: Bu doğru değil.

20.56: Görüşmelerden en az biri Zarrab ile amcası Ahad arasında. Fleming: Amcanıza bu ülkede serbest kalmak için yapmadığınız bir şeyi itiraf etmeniz gerektiğini söylediniz, değil mi?” Zarrab: Bu kesinlikle doğru değil. Fleming, bir ses kaydı dinletmek istiyor. Kayıt Azerice dilinde.

20.51: Fleming kuşkucu görünüyor. Konu, Zarrab’ın ABD’de cezaevindeyken yaptığı görüşmelere geliyor. (Katie Zavadski‏)

20.50: Fleming, Zarrab’a Türkiye’deyken verdiği yeminli bir ifadenin metnini veriyor. Söz konusu ifadede Zarrab, Süleyman Aslan’ın rüşvet almadığını söylüyor. (Katie Zavadski‏)

20.49: Fleming “Mart 2016’da tutuklandığınız zaman da ekonomik cihadın ne olduğunu anlamamış mıydınız?” diye soruyor. Zarrab: Kesinlikle doğru ama bugün bunun ne olduğunu biliyorum. (Katie Zavadski‏)

20.48: Mevzu yine “ekonomik cihat” konusuna geliyor. Zarrab “ekonomik cihat”ın ne demek olduğunu bilmediğini, Farsça yazı okuyamadığını ve Ahmedinecad’a hitaben yazılan ve kendisinin imzaladığı mektupta ne yazdığını bilmediğini söylüyor. (Katie Zavadski‏)

20.47: Zarrab, 2013’teki soruşturma sırasında Türk savcılara “kimi zaman” yalan söylediğini belirtiyor, geçen yıl da tutuklandığı zaman FBI’a yalan söylediğini kabul ediyor. “Yaptırımları ihlal etmediğimi söyledim, doğru” diyor. (Pete Brush)

20.46: Zarrab, İstanbul’da acil bir yere gitmesi gerektiği zamanlarda emniyet şeridini kullanmak için İstanbul polisine yalan söylemeye ihtiyaç duymadığını söylüyor. “Emniyet şeridini kullanmak için yalan söylememe gerek yoktu. Zaten istediğim gibi kullanıyordum” diyor. (Pete Brush)

20.45: Atilla’nın avukatları Zarrab’a “Eşinize yalan söylediniz, doğru mu?” diye sorunca savcılar itiraz ediyor. Kısa bir tartışma sonrasında savunma makamı, Zarrab’a hayat kadınlarıyla ilgili sorular sormaya başlıyor. (Pete Brush)

20.39: Atilla’nın avukatları Zarrab’a “Eşinize yalan söylediniz, doğru mu?” diye sorunca savcılar itiraz ediyor. Kısa bir tartışma sonrasında savunma makamı, Zarrab’a hayat kadınlarıyla ilgili sorular sormaya başlıyor. (Pete Brush)

20.38: “Sayın Zarrab, birkaç sefer iş amaçlı olarak insanlara hayat kadını temin ettiğinizi söylemiştiniz, değil mi?” (Katie Zavadski‏)


20.37: Atilla’nın avukatları Zarrab’ı sıkıştırıyor, ona yalancı diyor. Zarrab yer yer yalan söylediğini kabul ediyor veya yalan mı söylediği yoksa gerçekleri mi gizlediği konusunda çözümlemeler yapıyor. Zarrab, sahte gıda işinde bir kez doğrudan Atilla’ya yalan söylediğini kabul ediyor. (Pete Brush)

20.33: Zarrab, geliri hakkında Türk yetkililere yalan söylediğini iddia eden Fleming’e karşı çıkıyor ve Fleming’in ne demek istediğinden emin olmadığını söylüyor. Zarrab, “Türk yetkililerin çoğu benim gelirimin ne olduğunu biliyordu” diyor. (Katie Zavadski‏)

20.24: Zarrab, “Burada sanık aleyhinde ifade vermeye başladığım tarihten itibaren malvarlığıma el kondu” diyor.


20.19: Zarrab, “Olağan yolları takip ettim. 2001 yılında başvurdum ve 2006’da veya 2007’de vatandaşlık aldım” diyor. Zarrab hemen ardından kendi söylediğini düzeltiyor ve ilk başvuruyu 2000 yılında yaptığını söylüyor. (Katie Zavadski‏)

20.18: Fleming, Zarrab’ın çeşitli şirketlerle bağlantıları olup olmadığını soruyor. Bu nereye bağlanacak, anlaşılması zor. Fleming şimdi de Zarrab’ın “istisnai statü” olarak bilinen bir prosedür kapsamında ne zaman Türkiye vatandaşı olduğunu soruyor. Zarrab, bunu reddediyor. (Katie Zavadski‏)

20.16: Sözü edilen beyanat görünüşe göre muhtelif kol saatleri ve benzer kalemlerin rüşvet olup olmadığıyla ilgiliydi. Bir de piyanodan bahsediliyor. Zarrab, bunları hatırlamadığını söylüyor.(Katie Zavadski‏)

20.15: Dil farkı nedeniyle konuyu anlamak zor. Fleming, 2014’te meclis soruşturma komisyonuna bir mektup gönderip göndermediğini soruyor. Zarrab, “Hatırlamıyorum” diyor.(Katie Zavadski‏)

20.14: Fleming, 2013 yılında Türkiye’de Zarrab ile ilgili açılan soruşturma hakkında sorular soruyor. Ayrıca 2014’te dokunulmazlığı olan kişilere yönelik meclis soruşturmasını soruyor.(Katie Zavadski‏)

20.12: Fleming, Zarrab’ı, Gülencilerin bombalı saldırı yapmadığı için terör örgütü olmadığını kabul etmesini sağlamaya çalışıyor. Zarrab, “O konuda anlaşamayız, çünkü ben onların ne yaptığını bilmiyorum” diyor. (Katie Zavadski‏)


20.11: Fleming, “Gülen cemaatini duydunuz mu?” diyor. Zarrab, “Evet” diyor. Zarrab: Farklı gruplar onlar için farklı isimler kullanıyor. Bu nedenle, onlar siyasi bir grup mu, dini bir grup mu, yoksa terör örgütü mü bilmiyorum.” (Katie Zavadski‏)

20.09: Konu Türkiye siyasetine geliyor. Fleming, Türkiye’deki farklı kesimleri ve siyasi grupları soruyor. Zarrab, “politika analisti olmadığını” söylüyor. (Adam Klasfeld)

20.08: Soru: Gülen cemaatini hiç duydunuz mu? Zarrab: Evet, duydum. Not: Davada ilk kez Gülen cemaatinden söz ediliyor. (Adam Klasfeld)

20.07: Zarrab, Fleming’in bu şantajın gerekçesi olduğunu iddia ettiği detayları reddediyor.

20.06: Zarrab, bir polis memurunun kendisine şantaj yapmaya çalıştığını kabul ediyor.

20.05: Soru: Mahkemede bize, Türkiye’de size isnat edilen bazı şeylerden suçlu olduğunuzu söylemiştiniz. Zarrab: Kesinlikle doğru. (Adam Klasfeld)

20.02: Fotoğrafın ortasında Zarrab’ın kuzeni yer alıyor.

19.58: Bir fotoğraf jüri üyelerine gösterildikten sonra delil dosyasına eklendi. Kamuoyuyla da paylaşılması bekleniyor.

19.57: Fleming, bu olayda yakalanan ve Zarrab’ın şoförü olan şahsın, nakit para taşırken durdurulan 14 kişiden biri olduğunu söylüyor.

19.56: Zarrab’ın daha önce ifadesinde yalanladığı “sınırdaki olay” iddiasına geri dönüyoruz. Fleming, Zarrab’ın şoförünün yüklü miktarda parayı Rusya’ya kaçıracakken Türkiye sınırında yakalandığını iddia etmiş, Zarrab bunu reddetmişti.

19.49: “Kısa” bir ses kaydı dinletilecek. Kayıt, Zarrab ile Atilla arasında geçen kısa bir görüşmeden.

19.46: Yeniden, iddia edilen iki mekanizma arasındaki geçiş konusuna dönüyoruz – yani, sahte altın ticaretinden “gıda” ticaretine geçiş. Geçişin nedenini, İran’a yönelik yaptırımların yağmur gibi gelmesi olarak ifade ediyor.

19.38: Zarrab ile Happani arasındaki başka bir görüşmeye geçiliyor. Görüşmede Süleyman Aslan’ın Volgam (“gıda” şirketlerinden biri) ile ilgili söylediklerinden bahsediliyor. Bu görüşmenin içeriği biraz karmaşık, o yüzden detayları netleştirmek için kayda bakacağım. (Adam Klasfeld)

19.34: Zarrab, Happani için “sağ kolum” diyor.


19.32: Atilla’nını avukatı Fleming, iğneliyor: “Bir şekilde takılıyordu ama o kadar takılmıyordu.” (Sorunun daha önce sorulduğu ve yanıtlandığı gerekçesiyle itiraz geliyor. İtiraz kabul ediliyor.) (Adam Klasfeld)

19.29: İlginç: Zarrab daha önce ifadesinde, İran’la bağlantılı işlemlerinin kimi zaman Halkbank’ın alt kademelerdeki çalışanlarına takıldığını söylemişti. Görüşmede “İşler Hakan Atilla’da o kadar takılmıyordu” diyor. (Adam Klasfeld)

19.07: Dinletilen kayıt, Zarrab ile Aslan arasında 2013 yılında yapılmış bir görüşmeye ait.

19.06: Salonda ses kaydı dinletiliyor.

19.05: Zarrab’ın çapraz sorgusu kaldığı yerden devam ediyor.

19.04: Yargıç, OFAC yönetmeliğiyle ilgili ifade verecek tanıklarla ilgili kararını verdi; savunma bu tanıklara, kurumun yönetmeliğinin tarihçesiyle ilgili çapraz sorgu yapabilecek.

19.03: Duruşma başladı.

18.56: Konunun genel bağlamı şu şekilde: ABD hükümeti OFAC konusunda tanıklardan ifade almaya hazırlanıyor ve bahsedilen yasadaki belirsizlik, savcının yargıca yazdığı bir mektupta anlatılıyor.

18.55: Atilla’nın avukatı Rocco: Adalet Bakanlığı sanki Hazine Bakanlığı’ymış gibi hareket ediyor.

18.54: Atilla’nın avukatı Victor Rocco, müvekkilinin yaptığı iddia edilen işlerin, cezai kovuşturmayla değil, sadece ABD finans sistemine giriş yasağıyla cezalandırıldığını öne sürüyor. (Savunmanın teorisine göre Atilla’nın yaptığı iddia edilen işler ABD’yi etkilemiyordu.) (Adam Klasfeld.)

18.52: Duruşma öncesi görüşmelerde, savcı OFAC (Yabancı Varlıklar Kontrol Ofisi) düzenlemelerinde yer alan içinden çıkılmaz nüanslar hakkında yargıca sorular soruyor. Yargıç: Bu güney bölgesindeki dava daha önce emsali olmayan bir dava mı? Savcı: Evet. (Adam Klasfeld.)

18.43: Zarrab henüz tanık kürsüsüne getirilmedi.

17.46: Duruşma öncesi işlemler tamamlandı. Başlamak üzereyiz. (Adam Klasfeld.)

17.44: Yanlış anlaşılmaması için, sözü edilen video, Atilla’nın tutuklanmasından hemen sonrasındaki sorgusuna ait video. (Adam Klasfeld.)

17.42: Videonun büyük bölümü tutuklama sonrası bunaltıcı prosedürlerle geçiyor. Atilla’ya hakları okunuyor ve işlemler yapılıyor. Bunu izlemek için, hatta izlemeyi istemek için epey koyu bir Türk kahvesi içmek lazım. (Adam Klasfeld.)

17.39: Atilla’nın bugün yayınlanan videosuyla ilgili olarak Klasfeld’den notlar: 1. Evet, video gerçek. 2. Video herkese açık deliller arasında. 3. Videonun tamamının süresi 47:25. Yayınlanan bölüm, benim izlediğim kısma kadar en can alıcı bölüm. (Adam Klasfeld.)

17.30: Zarrab’ın bugünkü duruşması başlamak üzere. Şu anda duruşma öncesi bazı hukuki işlemler konuşuluyor.

ÖNCEKİ DURUŞMALARDA YAŞANANLAR:

https://v2.dokuz8haber.haberakademisi.org/gundem/reza-zarrab-abdde-hakim-karsisinda/

SON TWEET’LER

5 minutes ago
Fox TV'de İsmail Küçükkaya'nın konuğu olan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Binali Yıldırım-Ekrem İmamoğlu yayını için "Binali Yıldırım bitse de gitsek modundaydı" dedi. #BYvsEİ https://t.co/feLq6szIGZ
13 minutes ago
CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, kendisine hakaret ettiği gerekçesiyle MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın hakkında açtığı tazminat davasını kazandı. Ankara 26. Asliye Hukuk Mahkemesi, Yalçın’ın yasal faiziyle birlikte 5 bin TL ödemesine hükmetti.
via/@cumhuriyetgzt https://t.co/mBvyPJi32w
2 10
1 hour ago
CHP milletvekili Mürsel Alban, İBB başkanlık seçiminin tekrar edilmesi kararının alındığı 6 Mayıs’tan bu yana 39 günde, kamu bankalarının hükümete yakınlığıyla bilinen 6 gazeteye 260 defa reklam verdiğini açıklarken bu durumu “hortumlama” olarak niteledi. via/
@BirGun_Gazetesi https://t.co/EpabqNiLJU
5 11
2 hours ago
Patnos Spor’un Amatör Lig şampiyonluğu nedeniyle AKP'li Pendik Belediye Meclis Üyesi İdris Bilici'nin verdiği yemekte, CHP Kadıköy Belediye Başkanı
@serdildara
Odabaşı'na sahneye davet ederken “siyaset yok sadece selamlama yapacaksınız” demesi üzerine, Odabaşı geceyi terk etti. https://t.co/7qCeMb56ve
2 15
3 hours ago
Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi, haziran ayında gerçekleştirdiği 3’üncü oturumunda, öğrencilere ekonomik destek olmak amacıyla öğrenci evlerine su faturalarının konutlara uygulanan faturalandırmadan yüzde 50 indirimli olması kararı alındı. via/
@sendikaorg https://t.co/IrrJL87EGc
1 22