MEDYA

MEDAR araştırması kitaba dönüştü: ‘Profesyonel Gazetecinin Yurttaş Gazetecilikle İmtihanı’

‘Profesyonel Gazetecinin Yurttaş Gazetecilikle İmtihanı’ başlığıyla yayımlanan e-kitap, MEDAR’ın www.medarder.org adresinde yenilenen internet sitesine yüklenerek erişime açıldı.

[mks_dropcap style=”letter” size=”52″ bg_color=”#ffffff” txt_color=”#000000″]M[/mks_dropcap]edya Araştırmaları Derneği’nin (MEDAR), The Guardian Vakfı (The Guardian Foundation) ve Norveç Sosyal Bilimler Derneği (Samfunnsviterne) desteğiyle hayata geçirdiği ‘Türkiye’de Profesyonel Gazetecilerin Yurttaş Gazetecilik Algısı Araştırması’ raporu e-kitap olarak yayımlandı.

KİTABA BU LİNKE TIKLAYARAK ULAŞABİLİRSİNİZ

KAFKA’NIN ‘ALTERNATİF MEDYA VE TOPLUMSAL HAREKETLER SERİSİ’NDEN YAYIMLANAN KİTABA MEDAR’IN SİTESİNDEN ULAŞILABİLİR

‘Profesyonel Gazetecinin Yurttaş Gazetecilikle İmtihanı’ başlığıyla Kafka Kitap’ın ‘Alternatif Medya ve Toplumsal Hareketler’ serisi kapsamında yayımlanan e-kitap, MEDAR’ın www.medarder.org adresinde yenilenen internet sitesine yüklenerek erişime açıldı. Kitabın İngilizce çevirisi de önümüzdeki günlerde yayımlanacak.

ARAŞTIRMANIN İLK SONUÇLARI TEMMUZ 2018’DE DUYURULDU

İstanbul, Ankara, İzmir, Diyarbakır, Adana ve Antalya illerinden 306 gazeteciyle bilgisayar destekli telefon görüşmesi (CATI) ve yüz yüze görüşme yöntemleriyle Şubat-Mayıs 2018 döneminde gerçekleştirilen ve ilk sonuçları 26 Temmuz 2018’de duyurulan araştırma, ‘Alternatif Medya ve Yurttaş Haberciliği Araştırma Serisi’nin ikinci araştırması oldu.

TAREM’in 2016 Tarihli Araştırma Sonuçlarına Buradan Ulaşabilirsiniz

SERİ ‘TÜRKİYE’DE YURTTAŞ GAZETECİLİĞİ PROFİLİ’ ARAŞTIRMASIYLA TAMAMLANACAK

Üç aşamalı olarak tasarlanan araştırma serisinin ilki Toplumsal Araştırma ve Eğitim Merkezi (TAREM) tarafından “Alternatif Medya ve Yurttaş Haberciliği Aktif Takipçi-İzleyici Algısı Araştırması” başlığıyla Nisan-Mayıs 2016 arasında tamamlanarak, sonuçları 13 Temmuz 2016’da kamuoyu ile paylaşılmıştı. Seri ‘Türkiye’de Yurttaş Gazeteciliği Profili Araştırması’yla tamamlanacak.

Yazar hakkında

Dokuz8 Haber

Yurttaş haberciliği odaklı gönüllü bir haber ağı platformu olan dokuz8HABER, yurttaş haberciliğinin dinamizmiyle gazeteciliğin birikiminin buluşma noktasında kurulan sosyal medya tabanlı yeni tipte bir haber ajansı ağıdır.

SON TWEET’LER

44 minutes ago
Yeni Akit yazarı Murat Alan'ı darp ettiği için tutuklanan Serdar Acar'ın 24 Haziran seçimlerinde MHP Ankara 2'nci Bölge Aday Adayı olduğu ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile çekilmiş fotoğrafı ortaya çıktı. https://t.co/yXVsH8tWBU
6 13
1 hour ago
Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından açıklanan mayıs ayı bütçe gerçekleşmelerine göre Cumhurbaşkanlığı geçen yılın ilk 5 ayında 198 milyon lira harcarken bu yılın aynı dönemindeki harcaması 1.5 milyar liraya yaklaştı. https://t.co/gT5VMm5au3
7 17
2 hours ago
Ekrem İmamoğlu'ndan TRT'ye:
"Beni niye çıkarmadınız? Talimat mı aldınız?" https://t.co/10wVxB4sM3
10 59
3 hours ago
Venezuela'nın Kolombiya sınırında yasa dışı silahlı gruplar arasında çıkan çatışmada 12 kişinin öldüğü bildirildi. https://t.co/yUe1elgPtG
1 4
3 hours ago
Yozgat’ın Yerköy ilçesinde sağanak yağış sonrası göle dönen yolda bir yurttaşın masa ve sandalye koyup çorba içtiği fotoğraf sosyal medyada gündem oldu. https://t.co/DdJNci5dDo
10 63