İyi Parti Genel Başkanı Akşener, iktidarı Meclis kürsülerinde ve sosyal medyada linç kampanyaları başlatmakla, yaşanan felaketi kendine olmaya saldırmak için araç yapmakla eleştirdi.

İyi Parti Genel Başkanı Akşener, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, “Ülkeyi yönetenler devlet adabına, devlet edebine, devlet idaresinin sorumluluğuna uygun davranmasalar da biz sözlerimizi seçerek konuşacağız” dedi. Gara’daki operasyonu “milli bir mesele” olarak nitelendiren Akşener, bu konuda konuşan herkesin “sözlerine dikkat etmesi gerektiğini” söyledi. Ancak bu dikkatin “yapılan yanlış varsa üzerini örtmek için bahane olamayacağını” belirten Akşener, “Başarılı operasyonların haberini kendi verip felaketlerin açıklamasını bakanlara, valilere havale etmek, devletin değil algının yönetimidir.” diye konuştu.

“HER FELAKETTE TAKINDIĞINIZ AYMAZ TAVIR”

Akşener sözlerini şöyle sürdürdü: “Siz şehit anasını kongreye canlı bağlayıp, felaketten siyaset devşirme peşinde koşabilirsiniz, biz koşamayız. Siz sosyal medyada, Meclis kürsülerinden linç kampanyaları başlatıp şehitlerimizi sizden olmayana saldırmak için araç yapmaya cüret edebilirsiniz, biz edemeyiz. Siz, ülkemize yaşattığınız her felakette takındığınız aymaz tavırla ‘şov devam etmeli’ diyebilirsiniz, biz diyemeyiz, demeyeceğiz.”