CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında video konferans yöntemiyle toplanan Parti Meclisi, güncel siyasi gelişmeleri, gündeme dair başlıkları ve parti örgütündeki son durumu ele aldı.

CHP Parti Meclisi (PM), Genel Başkan Kılıçdaroğlu başkanlığında video konferans yöntemiyle beş saat süren bir toplantı yaptı. Kılıçdaroğlu’nun sunumuyla başlayan PM toplantısında, MYK raporu, hukuk devleti ve güçlendirilmiş parlamenter sistemin inşasına dair değerlendirmeler yapıldığı belirtildi. Parti Meclisi’nde bir grup akademisyenin de parlamenter sistem önerisine dair sunum gerçekleştirdiği öğrenildi. Parti Meclisi’nde ayrıca, iktidar bloğunun son dönemde yoğunlaşan arayışları, halkın gündemine dair değerlendirmeler ve parti meseleleri de geniş biçimde ele alındı. PM’de, Parti Okulunda verilmesi planlanan eğitim içerikleri de konuşuldu.

KILIÇDAROĞLU’NUN ZİYARETLERİ

Bu arada, Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun, CHP’nin görece az oy aldığı illere yapacağı ziyaretlerin devam edeceği kaydedildi. Kılıçdaroğlu, önümüzdeki günlerde konya, Kayseri, Yozgat, Osmaniye gibi illerde düzenlenecek programlara katılacak.