Zonguldak Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, koronavirüs denetimleri sırasında ceza yazdırdığına dair tepki çeken görüntülere ilişkin açıklamada bulundu.

Zonguldak Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, koronavirüs denetimleri kapsamında 3 eczane çalışanına yan yana oturup çay içtikleri gerekçesiyle cezai işlem uygulamış ve görüntüler ise sosyal medyada büyük tepki çekerek, AKP’nin kalabalık il kongreleri ve mitingleri hatırlatılmıştı. Konuya ilişkin açıklama yapan Çorumluoğlu, “Kasımda çekilen bu video dün servis edildi. Ne amaçla servis edildiğini bilmiyorum. Ama kimseye kırgınlığım küskünlüğüm yok. Çalışmalarımıza devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.

“GÖRÜNTÜLER 3 AY ÖNCESİNE AİT”

Söz konusu denetimin 3 ay önce gerçekleştirdiğini belirten Çorumluoğlu, kasımda Ereğli’de koronavirüs vakalarının çok yüksek seviyelerde olduğunu ve bu nedenle denetimleri artırdıklarını söyledi.
Hürriyet’ten İdris Emen’e konuşan Çorumluoğlu, şunları söyledi:
“O aylarda ilçemizde günlük vaka sayısı 300 civarındaydı. Günde 2-3 kişi koronavirüs’ten dolayı hayatını kaybediyordu. Bu yüzden kaymakamlık olarak denetimleri sıkılaştırmıştık. O gün yaklaşık bir saatlik denetim yaptık. Denetim sırasında bir eczaneye girdiğimizde üç kişinin sosyal mesafe kuralına uymadan yan yana maskesiz oturduklarını gördük. Çay içtiklerini söylediler. Ben de çay içilse dahi sosyal mesafe kuralına uyulması gerektiğini belirterek yanımdakilere tutanak tutulması talimatını verdim. Onlar da itiraz etmek istediklerini söylediler. Ben de ‘Siz itirazınızı yaparsınız’ dedim. Çünkü itirazın resmi olarak yapılması gerekiyor. Kasımda çekilen bu video dün servis edildi. Ne amaçla servis edildiğini bilmiyorum. Ama kimseye kırgınlığım küskünlüğüm yok. Çalışmalarımıza devam ediyoruz.”