Başkent kulislerinde bir süredir konuşulan Cumhurbaşkanlığı Kabinesi değişikliği söylentileri ilk kez doğrulandı. AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, NTV’de katıldığı canlı yayında, “Cumhurbaşkanı yeni bir düzenlemeye gidecektir” dedi.

AKP Genel Başkan Yardımcısı Ünal, yarın yapılacak AKP kongresi ile ilgili bilgi verdi, “Kongrede Türkiye için güven ve istikrar diyeceğiz. Seçilecek kadrolar Türkiye’yi 2023’e taşıyacak” dedi. AKP yönetiminde yeni birimlerin oluşturulacağını ifade eden Ünal, kabine değişikliği iddialarına ilişkin soruyu şöyle yanıtladı: “Değişim konuşulmaya başlayınca kaçınılmaz olarak bir parça değiştiğinde sistemin hepsinde bir hareketlilik oluyor. 2023’e yönelik sadece partiye yönelik değil, ekibinde yeni bir düzenlemeye gidecektir. Önümüzdeki günlerde bunu göreceğiz.”

YENİ BİR METİN HAZIRLIĞI

Mahir Ünal, İstanbul Sözleşmesi’nden çıkılması kararının AKP’nin kendi politikası olduğunu savundu ve “yeni bir metin üzerinde çalıştığını” açıkladı. Ünal, HDP’nin kapatılması ile ilgili girişimlerin “siyasetle ilgisi olmadığını”, bu soruların yanıtını “yargının vereceğini” savundu.