AKP’nin bugün düzenlenecek kongresine davet edilen partilerin listesi belli oldu.

Bugün 7. Olağan Büyük Kongresi’ni düzenleyecek olan AKP, kongreye birçok partiyi davet etmezken, davet listesi de dikkat çekti. AKP’nin resmi yazı göndererek kongreye davet ettiği ve katılım göstermesi beklenen partiler şöyle:
CHP, MHP, İYİP, BBP, SP, DP, DSP, VP, Yeniden Refah Partisi, ANAP, Hüda-Par.
HDP, DEVA ve Gelecek Partisi’ne davetiye gönderilmezken, davet edilenler arasında Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan yardımcısı Ahmet Akın, İYİ Parti TBMM Grup Başkan Vekili Müsavat Dervişoğlu, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Edip Semih Yalçın, Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Hasan Bitmez ile Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Hasan Korkmazcan gibi isimlerin yer aldığı görüldü.

AKP KONGRESİ BAŞLADI

AKP’nin Aralık 2019’da başlattığı ancak pandemi nedeniyle bir yıldan uzun süren olağan kongre süreci bugün Ankara’daki büyük kongre ile sona eriyor. “Türkiye için güven ve istikrar” sloganıyla düzenlenen AKP’nin 7’nci Büyük Olağan Kongresi Ankara Spor Salonu’nda başladı. Öte yandan AKP 7. Olağan Kongresi öncesinde kongre için Türkiye’nin pek çok yerinden Ankara’ya gelen otobüslerdeki sosyal mesafesiz görüntüler, vaka sayısının arttığı bugünlerde büyük tepki çekti.
Kongre Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’ın salona girmesinin ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Ardından kongrenin gündemi okundu ve AKP’nin tarihini anlatan bir video izletildi.