Sağlık Politikaları Kurulu’nun açılışında açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Güçlü bir mücadele performansı ortaya koyduk” dedi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Sağlık Politikaları Kurulu’nun açılışında açıklamalarda bulundu. “Bu salgında da aile hekimlerimiz, filyasyon ekiplerimiz filmlere romanlara konu olacak başarı hikayeleri yazdı” diyen Koca, “Güçlü bir mücadele performansı ortaya koyduk” ifadelerine yer verdi.

“AŞI KONUSUNDA HIZLI ADIMLAR ATILDI”

İşte Bakan Koca’nın açıklamalarından öne çıkanlar:
“Aşı konusunda hızlı adımlar atıldı. Bu toplantı vesilesi ile bir kez daha sağlık çalışanlarımızla onur duyduğumu ifade etmek isterim. Hepimiz geleceğimiz açısından detaylıca incelenmesi gereken bir dönemim içerisindeyiz. Bu salgında da aile hekimlerimiz, filyasyon ekiplerimiz filmlere romanlara konu olacak başarı hikayeleri yazdı.”

“GÜÇLÜ BİR MÜCADELE PERFORMANSI”

“Salgın karşısında ayakta kalan ender sağlık sistemlerinden birisine sahip olmakla, güçlü takip sistemleriyle salgının yıkıcı etkinliğine karşı üstünlüğünü koruyabilen güçlü bir mücadele performansı ortaya koyduk.”

“DOĞRU ADIMLARI HEP BİRLİKTE BELİRLEMELİYİZ”

“Sağlık yönetiminden sağlık hizmet sunumuna insan kaynağı kapasitemize kadar tüm boyutlarıyla sağlık sistemimizi ciddi şekilde tahlil etmeliyiz. Gelecekte yeni salgınlara karşı sağlık sistemimizin gücünü koruyacak doğru adımları hep birlikte belirlemeliyiz.

“BU SALGIN ÖNLENEBİLİR”

“Geçtiğimiz günlerde başka bir bilimsel toplantıda katılımcılara toplumun yeterince dikkatini çekmeyen ancak kanser, diyabetik gibi geniş kitleleri ölümcül etkileyen hastalıklardan bahsetmiştik. Bu salgın önlenebilir hastalıklarla toplumla mücadelenin ne kadar hayati önemi olduğunu tüm topluma bir kez daha göstermiş oldu.”

“BATI MEDENİYETİNİN SALGIN KARŞISINDA ÇÖKÜŞÜNE ŞAHİT OLDUK”

“Hepimiz bu süreçte Batı medeniyetinin salgın karşısında çöküşüne şahit olduk. Bu süreçte Türkiye sahip olduğu imkanları dünya ile paylaştı. Salgın bile sağlık imkanlarını stratejik pazar imkanı olmaktan çıkaramadı. Türkiye’nin Sağlık Politikaları Zirvesi adı altında bu toplantıda emeği geçenlere teşekkür ederim.”