Kabine değişikliğinin AKP kongresi sonrasına kaldığını aktaran Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, “Hafta sonuna kalmadan yeni kabine açıklanacak” dedi.

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, bugün yayınlanan “Erdoğan, 2023’ün yol haritasını açıklayacak” başlıklı köşesinde “Kabinenin, AK Parti kurultayından önce değişeceği beklentisi vardı. Ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan, eşzamanlı bir değişimi tercih etti. Böylece partiyi ve kabineyi birlikte düzenleyecek” ifadelerine yer verdi.
Erdoğan’ın AKP yönetimine daha fazla yoğunlaştığını belirten Selvi, “Çünkü partiyi 2023 seçimlerine bu kadro götürecek. Erdoğan bu süre zarfında MKYK listesine alacağı isimler üzerinde yoğunlaştı. Yarın önce kongre, akşam saatlerinde ise yeni parti yönetimini belirleyecek. Ardından da hafta sonuna kalmadan yeni kabine açıklanacak” dedi.
Kabine değişikliğine dair beklentilerin Pazartesi gününe yoğunlaştığını hatırlatan Selvi, “Ancak kongreden sonraya kaldı. Zaten bir süredir Ankara kulislerinde kabine değişikliği konuşuluyor. Hatta kabine için oranlar veriliyor, kimlerin gideceği konuşuluyor. Bakan olacak isimler hakkında değerlendirmeler yapılıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan başka kimsenin bilgisi yok. O kadar net söyleyebilirim” ifadelerini kullandı.