DOKUZ8 GÜNDEM

Günden Kalan | İstanbul Emniyet Müdürlüğü kürtaj yaptıran kadınların listesini istedi

Emniyet gizlice kürtaj listesini istedi. İstanbul Emniyet Müdürlüğü, ‘gizli’ ibaresiyle İl Sağlık Müdürlüğü’ne gönderdiği yazıda, kentteki hastanelerde ‘polikistik over sendromu’ olan ve kürtaj yaptıran 30 ile 40 yaş aralığındaki kadınların listesini istedi.

 

Sinema sanatçısı Süleyman Turan, 82 yaşında sabah saatlerinde Kadıköy’deki evinde kalp krizi geçirerek yaşamını yitirdi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın büyükşehir belediye başkanlarına yönelik davetine katılacağını açıkladı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın tahliye edilmesine ilişkin mahkeme kararına yapılan itiraz, Ankara 20’nci Ağır Ceza Mahkemesi tarafından reddedildi. Ayrıca tahliye kararının usül ve yasaya uygun olduğu belirtildi.

İzmirli 13 yaşındaki bale öğrencisi Selen Gür, yaz okulu için gittiği Monako’da dünyanın prestijli bale okullarından Academie Princesse Grace’de tam burslu eğitim hakkı kazandı.

İçişleri Bakanı Soylu, otoyollardaki hız limitine ilişkin, “120 kilometreyi yüzde 5 ya da 6’lık artışla yükseltip 140 kilometre en üst limit sağlayabilme imkanına sahip olma yönünde bir değerlendirmemiz var” dedi.

Çorlu tren katliamı davasında müşteki avukatları sanıklar Özkan Polat, Turgut Kurt ve Çetin Yıldırım hakkında tutuklama talep etti. Savcılık tutuklama talebinin reddini talep etti. Mahkeme tutuklama talebini reddetti. Dava yarın saat 9.00’da devam edecek.

Kızılay yönetiminin Yemen’e insani yardım göndermek için ücretini peşin ödeyerek uçak kiraladığı ancak uçuş izinleri alınamaması nedeniyle uçağın havalimanından kalkamadığı öğrenildi. Üstelik peşin ödeme nedeniyle 245 bin dolar şirketin kasasında kaldı.

dokuz8HABER’i takip edin

Video