ABD’nin Chicago eyaletinde eli silahlı bir saldırganın, aynı gün içerisinde farklı semtlerde 7 kişiyi silahla vurduğu, 5 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.
Amerika’da polisinin açıkladığı bilgilere göre, isminin Jason Nightengale olduğu belirlenen silahlı saldırgan, günün değişik saatlerinde, içinde aralarında kadın da bulunduğu 7 kişiye ateş açtı, yaralanan 5 kişi yaşamını yitirdi.
Dün, Chicago’nun farklı semtlerinde rastgele şahıslara silah doğrulttuğu belirlenen saldırganın hedef aldığı mağdurlar arasında bir üniversite öğrencisi, bir restoran çalışanı ve güvenlik görevlisi iki kadın da bulunuyor.

SALDIRGAN ÖNÜNE GELENE ATEŞ ETTİ

Bir apartmanın girişinde postalarını kontrol eden 77 yaşındaki kadını da öldüren Nightengale’in, daha sonra girdiği bir alışveriş merkezinde etrafa ateş açması sonucu başından vurduğu 20 yaşındaki genç, olay yerinde hayatını kaybederken, iki kurşunun isabet ettiği 81 yaşındaki ihtiyar kadının ise durumunun kritik olduğu aktarıldı.
Polisle girdiği çatışmada etkisiz hale getirilen Jason Nightengale’in geçmişine ait kabarık bir suç dosyası olduğu belirtildi.
Cook ilçe mahkemesine göre, 32 yaşındaki saldırganın, 2005’te “silah ve uyuşturucu ihlalleri, hırsızlık, ölümcül silahla saldırı, uygunsuz davranış ve aile içi şiddet” gibi konuları da içeren bir dizi tutuklama ve kovuşturma kaydı bulunuyor.