Afrika’da bulunan Eswatini’nin Başbakanı Ambrose Dlamini, koronavirüse yakalanarak hayatını kaybetti. Dlamini, koronavirüsten ölen ilk siyasi lider oldu.

Afrika’da bulunan Eswatini’nin Başbakanı Ambrose Dlamini, koronavirüse yakalanarak hayatını kaybetti. Dlamini, koronavirüsten ölen ilk siyasi lider oldu. AFP’nin aktardığına göre; Dlimani dün tedavi gördüğü hastanede 52 yaşında hayatını kaybetti.
Kıtanın son mutlak monarşisinin başbakanının ölümünü Başbakan Yardımcısı Themba Masuku “Majesteleri, Sayın Başbakan Ambrose Dlamini’nin üzücü ve zamansız vefatından milleti haberdar etmemi emretti. Ekselansları bu öğleden sonra, Güney Afrika’da bir hastanede tıbbi bakımdayken yaşamını yitirdi” ifadeleriyle duyurdu.

15 KASIM’DA KORONAVİRÜS TESTİ POZİTİF ÇIKMIŞTI

Ambrose Dlamini, 15 Kasım’da koronavirüs testi pozitif çıktığını açıklayarak, kendisinin “asemptomatik” olduğunu ve kendini iyi hissettiğini söylemişti. Daha sonra doktorların izin vereceği ana kadar “evden çalışmaya” hazırlanıyordu. Dlamini’nin, “iyileşmesini hızlandırmak için” ay başında Güney Afrika’daki bir hastaneye nakledilmesine karar verilmişti.