ABD’nin Georgia eyaletinde üç masaj salonuna düzenlenen silahlı saldırıda, en az 8 kişinin yaşamını yitirdiği belirtildi. Polis yetkilileri Robert Aaron Long adlı şüphelinin gözaltına alındığı duyurdu.

ABD’nin Georgia eyaletinde üç masaj salonuna silahlı saldırı düzenlendi. Atlanta kenti ve Cherokee ilçesinde düzenlenen saldırılarda en az 8 kişinin öldüğü ve bir şüphelinin gözaltına alındığı aktarıldı.
Polis, ilk olarak Georgia eyaletinin başkenti Atlanta’nın kuzeyinde yer alan Cherokee bölgesinde yerel saatle öğleden sonra bir masaj salonuna düzenlenen saldırıda 4 kişinin yaşamını yitirdiği bilgisini paylaştı. Bu olaydan kısa süre sonra hırsızlık ihbarı yapılan Atlanta şehir merkezindeki bir başka masaj salonunda 3 kişinin daha vurularak hayatını kaybettiği, bu saldırıdan kısa süre sonra yakındaki bir başka masaj salonunda da bir kişinin vurularak öldürüldüğü açıklandı.

ZANLI YAKALANDI

AA’nın aktardığı habere göre, olayı soruşturan polis yetkilileri, akşam saatlerinde Robert Aaron Long adlı zanlının yakalandığını ve üç saldırının da zanlısının Long olduğuna inandıklarını bildirdi. Olayla ilgili soruşturma sürerken, Amerikan medyası saldırılarda ölenlerin altısının Asya kökenli kadınlar olduğu bilgisini verdi.