ABD’de Uyuşturucuyla Mücadele Dairesi eski görevlisi olan ve CIA ajanı gibi davranarak ünlü şirketleri 4,4 milyon dolar dolandıran Courtney’e, 7 yıl hapis cezası verildi.

ABD’de eski Uyuşturucuyla Mücadele Dairesi (DEA) görevlisi Garrison Courtney’in CIA ajanı gibi davranarak, çok sayıda şirketi 4,4 milyon dolar (36 milyon 624 bin TL) dolandırdığı aktarıldı. Courtney, çıkarıldığı mahkemede 7 yıl hapis cezasına çarptırıldı.
DHA’nın ABD medyasındaki haberlerden aktardığına göre, eski bir DEA yetkilisi olan Coutrney’in 2012-2016 yılları arasında CIA ajanı gibi davranarak şirketleri dolandırdı. Ajan gibi davranarak, birçok ünlü şirketi, 4,4 milyon dolar (36 milyon 624 bin TL) dolandıran Courtney’in ABD ordusu, Deniz Kuvvetleri, Hava Kuvvetleri sözleşmelerinde 3,7 milyar doları (30 milyar 798 milyon TL) da güvence altına almanın eşiğinde olduğu bildirildi.

7 YIL HAPİS CEZASINA ÇARPTIRILDI

Courtney’in çıkarıldığı mahkemede, kendisini çok gizli bir görevde derin bir CIA ajanı olarak tanıttığı, sahte bir kimlik oluşturduğunu itiraf etti. Courtney, çıkarıldığı mahkeme tarafından 7 yıl hapis cezasına çarptırıldı.