Biden’ın yemin törenine katılmayacak Trump, başkanlığının sona ermesiyle birlikte Beyaz Saray’ı terk etti.

ABD’de 3 Kasım seçimini kazanan Demokrat Partili Joe Biden’ın birkaç saat sonra başlayacak yemin törenine katılmayacak olan Donald Trump, ‘Başkan’ sıfatıyla Beyaz Saray’dan son kez çıkış yaptı.
Melania Trump’ın eşlik ettiği Donald Trump’ın gidişini, Beyaz Saray’da kordon arkasında dizilen gazeteciler takip etti. Ayaküstü gazetecilere konuşan Trump, ABD Başkanlığı yapmanın ömür boyu sürecek onur olduğunu söyledi.

“UMARIM VERGİLERİNİZİ YÜKSELTMEZLER”

Sputnik Türkiye’nin aktardığı habere göre, her gün kavga ettiği basına bu kez teşekkür eden Trump, sadece “elveda” demek istediğini belirterek, “Amerika halkını seviyoruz” dedi.
Ardından başkanlık helikopteriyle Andrews Hava Üssü’ne varan Trump, burada eşiyle birlikte kürsüye çıkarak yaptığı son konuşmasında, “Umarım vergilerinizi yükseltmezler ifadelerini kullandı.
Trump, şöyle devam etti:
“İnsanlar bu ailenin ne kadar çok çalıştığını bilmiyor. Çalıştılar ve sizin için çalıştılar. Çok daha kolay bir yaşam sürebilirlerdi. Alışıldık bir yönetim değildik.Başkanınız olmak benim için büyük bir onurdu, sizin için her zaman mücadele edeceğim.”
Gelecek yönetime bol şans ve başarı dileyen Trump, “Bence büyük başarılar elde edecekler, çünkü temelleri var. Biz onları daha önce hiç olmamış bir konuma koyduk” diye konuştu.

“BİR ŞEKİLDE GERİ DÖNECEĞİZ”

6 Ocak Kongre saldırısından beri arasına kara kedi girdiği söylenen Başkan Yardımcısı Mike Pence’e de teşekkür eden Trump, “Bu bir vedadır, ama bir şekilde geri döneceğiz… Öyleyse iyi bir hayat sürün. Yakında görüşeceğiz.”
Trump, başkanlık uçağı Air Force One’la son seyahatini Washington DC’den Florida eyaletinin Palm Beach kentine yapacak. Burada kendisine ait Mar-a-Lago Kulübü’ndeki malikanesine yerleşecek.

İLGİLİ HABERLER

Donald Trump’ın veda günü