Trump, azil sürecine ilişkin yaptığı açıklamada, “Siyasi tarihimizdeki en büyük cadı avının devamıdır. Kesinlikle çok saçma” ifadelerini kullandı.

ABD Başkanı Donald Trump, Texas eyaletine yapacağı ziyaret öncesi, Beyaz Saray’dan ayrılmadan önce gazetecilerin sorularını yanıtladı. Trump, kendisine yönelik azil süreci hakkında, “Azil süreci, siyasi tarihimizdeki en büyük cadı avının devamıdır. Kesinlikle çok saçma” diye konuştu.

“ŞİDDET İSTEMİYORUM”

AA’nın aktardığı habere göre, 6 Ocak’taki Kongre baskını sonrası ilk kez basının karşısına çıkan Trump, söz konusu olayla ilgili, “Ben şiddet istemiyorum, hiç istemedim” açıklamasında bulundu.
Trump, kendisine yönelik azil süreci konusunda ise, “Azil süreci, siyasi tarihimizdeki en büyük cadı avının devamıdır. Kesinlikle çok saçma. Bu azil süreci, büyük bir öfkeye yol açıyor” değerlendirmesinde bulundu.
Başkan Trump, Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi ve Senato Azınlık Lideri Chuck Schumer’in, kendisini azletmeye yönelik çabalarını “korkunç” olarak nitelendirdi.