ABD Başkanı Trump, “Pfizer’in koronavirüs aşısı hakkında söyledikleri beklentileri aştı ve bu bilimsel atılım için dünya liderlerinden tebrikler aldım” açıklamasında bulundu.

ABD Başkanı ve başkanlık seçimlerinin Cumhuriyetçi adayı Donald Trump, Beyaz Saray’da koronavirüs (Covid-19) aşısı ve seçim sürecine ilişkin açıklamalarda bulundu.

“NEW YORK HARİÇ TÜM EYALETLERDE DAĞITILACAK”

“Pfizer’in koronavirüs aşısı hakkında söyledikleri, beklentileri aştı ve bu bilimsel atılım için dünya liderlerinden tebrikler aldım” diyen Trump, aşının, New York Valisi Andrew Cuomo’nun yönetiminin aşı dağıtım planına yönelik eleştirileri sonrasında Nisan ayından itibaren New York hariç tüm eyaletlere ‘rekor bir sürede’ dağıtılacağını söyledi.

“AŞI ÜCRETSİZ OLACAK”

Trump, “Yönetimim aşının dağıtımını koordine edecek ve umuyorum ki (aşı) hızlı bir şekilde onay alacak” ifadelerini kullandı.
Öte yandan Trump, aşının yurttaşlara ücretsiz bir şekilde sunulacağı bilgisini vererek, yönetimine 1,95 milyar dolarlık yatırımı için teşekkür etti.
Koronavirüs salgını karşısında iyi bir iş çıkardıklarını savunan Trump, “Yönetimim ölümlerin büyük ölçüde azaltılmasında önemli bir rol oynadı” diye konuştu.

“HİÇBİR KOŞULDA KAPANMAYA GİTMEYECEĞİZ”

Trump, ayrıca Covid-19 hastalarına 20 bin yatak sağladıklarını ve vaka sayısının aşıyla birlikte düşeceğini belitti.
Öte yandan ‘hiçbir koşulda kapanmaya gitmeyecekleri’ vurgusunu yapan Donald Trump, “ABD ekonomisinin performansı kapanma nedeniyle geriledi, ancak bir iyileşme kaydettik ve kapanmaya bir daha izin vermeyeceğim” açıklamasında bulundu.