AVRUPA DÜNYA GÜNDEM MEDYA POLİTİKA

Bild Steinmeier’in Ankara ziyaretini yazdı: Türkler çok kızgın

Almanya’nın en popüler gazetelerinden Bild, Almanya Dışişleri Bakanı Frank Walter Steinmeier’ın Türkiye ziyaretini ‘Türkler kızgın, çok kızgın’ ifadeleriyle kaleme aldı.
Almanya Dışişleri Bakanı Frank Walter Steinmeier’ın Türkiye ziyaretini değerlendiren Bild gazetesi, ziyaretin dostluk havasından uzak geçtiği yorumunda bulundu.

Ziyareti ‘efsanevi Türk misafirperverliği pek hissedilmedi’ sözleriyle yorumlayan Bild, Steinmeier’in ziyareti sırasında Ankara’da soğuk rüzgarlar estiğini vurguladı.

Steinmeier’in Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu ile görüşmesinin ardından Alman bakanın ‘çok kolay bir görüşme olmadı’ açıklamasını okuyucularına aktaran Bild, Steinmeier’in karşılanmasında ‘kırmızı halı ve üst düzey karşılama’ olmamasına dikkat çekti ve Steinmeier ve ekibinin önce otobüslerle taşındığını yazdı.

‘TÜRKLER KIZGIN, ÇOK KIZGIN’

Steinmeier’ın resmi temaslarında kullandığı makam aracına Alman bayrağının uygun parça olmadığı gerekçesiyle takılamadığına da değinen Bild gazetesi, “Yapılanların verdiği mesaj çok açık: Türkler kızgın. Çok kızgın” diye yazdı.

Dokuz8HABER

dokuz8HABER’i takip edin

Video