DÜNYA

Erdoğan, G20 Liderler Zirvesi’ne video konferans yöntemiyle katıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, koronavirüs gündemiyle toplanan G20 Liderler Olağanüstü Zirvesi’ne video konferans yöntemiyle katıldı.

Video konferans yöntemiyle yapılan zirvede, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ve G20 Türkiye Şerpası Hayrettin Demircan da yer aldı.

ABD VE RUSYA DA KATILDI

G-20 ülkelerini Türkiye’nin yanı sıra Almanya, ABD, Arjantin, Avustralya, Brezilya, Çin, Endonezya, Fransa, Güney Afrika, Güney Kore, Hindistan, İngiltere, İtalya, Japonya, Kanada, Meksika, Rusya, Suudi Arabistan, Avrupa Birliği (AB) Komisyonu oluşturuyor.

2 SAAT 15 DAKİKA SÜRDÜ

Koronavirüs gündemiyle toplanan G20 Liderler Olağanüstü Zirvesi, 2 saat 15 dakika sürdü.

BERAT ALBAYRAK’TAN AÇIKLAMA

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, zirvede değinilen konulara ilişkin olarak kişisel Twitter hesabında bir açıklama yaptı.

Albayrak, “Sn. Cumhurbaşkanımız ile katılım gösterdiğimiz G20 Liderler Olağanüstü Zirvesi’nde küresel salgınla mücadelede uluslararası işbirliğinin önemi bir kez daha vurgulanmış oldu. Virüsün ülkeler arasına görünmez sınırlar koymasının önüne geçmek için dayanışmaya çok ihtiyacımız var” dedi.

Etiketler

dokuz8HABER’i takip edin

Video