Yayınlamış olduğu tweetler sebebiyle Twitter’dan 12 saatlik paylaşım engeli uygulanan Trump engelin kalkmasıyla birlikte videolu yeni bir mesaj yayınladı.

ABD Başkanı Donald Trump, yapmış olduğu açıklamalar sonrası destekçilerinin seçim sonuçlarının açıklanacağı kongre salonunu basması sonrası, yayınlamış olduğu tweetler sebebiyle Twitter’dan 12 saatlik paylaşım engeli uygulandı. Engelin kalkmasıyla birlikte yeni bir mesaj paylaşan Trump, “Şiddet eyleminde bulunanlar ülkemizi temsil etmiyor ve yaptıklarının bedelini ödeyecekler” ifadelerini kullandı.
Twitter, başkent Washington’da süren şiddet olayları ile ilgili @realDonaldTrump hesabından gönderilen üç mesajın kaldırılmamasını gerekçe göstererek, Başkan Trump’ın hesabına 12 saatlik paylaşım engeli koymuştu.
Twitter’ın yanı sıra diğer sosyal medya platformları da Çarşamba akşamı Facebook ve Youtube da Trump’ın paylaştığı 62 saniyelik videonun platform kurallarını ihlal ettiği gerekçesiyle kaldırdı.
Facebook CEO’su Mark Zuckerberg Perşembe günü yaptığı açıklamayla, Facebook ve Instagram’da Başkan Donald Trump’ın hesabına getirdiği paylaşım engelini en azından 3 Kasım seçimlerinin galibi Joe Biden’ın 20 Ocak’taki yemin törenine kadar uzatacağını söyledi.