DÜNYA GÜNDEM

Hindistan’daki tren kazasında ölü sayısı 145’e ulaştı!

AP
Hindistan’da meydana gelen ve ülkenin en büyük tren kazalarından biri olarak nitelendirilen kazada ölü sayısı 145’e ulaştı.

[mks_dropcap style=”letter” size=”52″ bg_color=”#ffffff” txt_color=”#000000″]P[/mks_dropcap]azar günü Indore – Patna şehirleri arasında sefer yapan yolcu treninin raydan çıkması sonucu yüzlerce kişi hayatını kaybetti. Arama kurtarma ekiplerinin çalışmalarıyla kaza sonrası metal yığını haline dönen trenin kaldırılması üzerine acı tablo gün yüzüne çıktı ve birçok kişinin cansız bedenine ulaşıldı.

Devrilen trende yaralanan yolcularından Ramchandra Tewari kazayı, “Çok güçlü bir ses geldi, deprem gibiydi. Yatağımdan düştüm ve bavulum üstüme yuvarlandı. Öldüm sandım, daha sonra da bayıldım.” sözleriyle anlattı.

Hindistan felaket yönetim güçlerinin gece-gündüz çalışmasıyla kaza yapan trenin son parçaları da kaldırıldı. Yerel polise göre kazada 226’sı hafif, 76’sı ciddi olmak üzere toplam 302 kişi yaralandı.

AP
AP

‘KAZANIN SEBEBİ RAYLAR’

Yetkililerin kaza ile ilgili araştırmaları devam ederken, kazanın bozuk raylar yüzünden gerçekleştiği düşünülüyor.

Indian Express gazetesine kazayla ilgili açıklama yapan Hindistan Demiryolları Bakanı Rajen Gohain, “Hindistan Demiryolları’nda daha önce böyle bir kaza yaşamadık. Kazanın sebebi muhtemelen raylarla ilgili. Düzenli bakımlarının yapılmasına rağmen böyle bir şeyle karşılaştık.” ifadelerini kullandı.

Dokuz8HABER