İranlı yönetmen Babak Khorramdin, annesi ve babası tarafından öldürüldü. Olay sonrası tutuklanan Khorramdin’in babası verdiği ilk ifadede suçunu itiraf etti.

İranlı yönetmen Babak Khorramdin, annesi ve babası tarafından öldürüldü. Ünlü yönetmenin ölüm haberi, sinema dünyasında büyük üzüntü yarattı.

47 yaşındaki Khorramdin uzun yıllar yaşadığı İngiltere’den ülkesine döndükten sonra, deneyimlerini ve çalışmalarını yerel sanatçılara aktarıyordu.

CANSIZ BEDENİ ÇÖPTE BULUNDU

Daily Star’ın haberine göre, oğullarının evlenmemesinden rahatsızlık duyan Khorramdin’in anne ve babası ünlü yönetmeni katletti. Khorramdin’in cansız bedeni başkent Tahran’ın Ekbatan bölgesinde bir çöpte bulundu. Polis, Khorramdin’in vücudunun parçalara ayrıldıktan sonra valizin içine konulduğunu belirtti.

Olay sonrası tutuklanan Khorramdin’in babası verdiği ilk ifadede suçunu itiraf ederek, “Aramızdaki sorunlar nedeniyle onu ilaç vererek bayılttım. Daha sonra bıçaklayarak öldürdüm. Vücudunu parçaladıktan sonra eşimle birlikte en yakın çöpe attım” ifadelerini kullandı.

“İRAN’DAKİ AİLE İÇİ ŞİDDETİN SON ÖRNEKLERİNDEN BİRİ”

Khorramdin’in ölümünün, 20 yaşındaki Ali Fazeli Monfared’in eşcinsel olduğu gerekçesiyle erkek kardeşi tarafından katledilmesinden kısa süre gerçekleşmesi büyük yankı uyandırdı.

Iran International TV’de Orta Doğu analisti olarak görev yapan Jason Brodsky, “Babak Khorramdin’in korkunç ölümü, İran’daki aile içi şiddetin yalnızca son örneklerinden biri. Ali Fazeli Monfared ve Romina Ashfrafi kısa süre önce katledildi. Uluslararası toplumun bu konuda sessiz kalmaması gerekiyor” değerlendirmesinde bulundu.