Rusya’da koronavirüse karşı aşı çalışmalarına katılan ve büyük ilerleme sağlayan Alexander Kagansky bıçaklanmış şekilde 14’üncü kattaki apartman dairesinden düşerek can verdi.

Rusya’da koronavirüs (Covid-19) aşısı üzerine çalışan bir bilim insanı Alexander Kagansky ölü bulundu. Evinin camından düşen ve bıçak yarası alan 45 yaşındaki bilim insanının ölümü ile ilgili soruşturma başlatıldı.

VÜCUDUNDA BIÇAKLANMA İZLERİ VAR

Rus gazetesi Moskovsky Komsomolets’te yer alan haberde, 45 yaşındaki Kagansky’nin vücudunda bıçaklanma izlerinin bulunduğu belirtildi. St. Petersburg’da yaşanan olayla ilgili soruşturma başlatılırken, yerel polis Kagansky’nin düşmeden önce evde bir kişiyle boğuştuğunu söyledi.
Sözcü.com.tr’nin aktardığı habere göre, 45 yaşındaki bir erkeğin olağan şüpheli olduğunu açıklayan yetkililer, 13 yıl İskoçya’da çalışmalarını sürdüren ve 2017’den beri Rusya’daki Far Eastern Federal Üniversitesi’ndeki Genom ve Canlandırıcı Tıp Merkezi’nde direktör olarak çalışan Kagansky’nin ölmeden önce koronavirüs aşısı üzerinde çalışmalarını sürdürdüğünü aktardı.