Filistin Başbakanı Muhammed Iştiyye, İsrail’in Doğu Kudüs ve Gazze Şeridi’ndeki saldırılarına Filistin halkının tam bir birliktelikle karşı durduğunu vurguladı.

Iştiyye, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas’ı temsilen Ramazan Bayramı münasebetiyle işgal altındaki Batı Şeria’nın Ramallah kentinde bulunan Filistin’in efsanevi lideri Yasir Arafat’ın kabrini ziyaret etti. Kabrin başında Filistin halkının bayramını kutlayan Iştiyye, şunları söyledi: “Bu bayramın çocuklarımızın, kadınlarımızın ve büyüklerimizin kalplerinde bir neşeye dönüşmesini isterdik ama işgal rejiminin Mescid-i Aksa, Kudüs ve Gazze Şeridi’nde halkımıza yönelik şiddetli saldırısı nedeniyle Başkan Abbas tüm bayram kutlamalarını iptal etti. Şimdi İsrail’in saldırılarına karşı hep birlikte duruyoruz.”

BAYRAM KUTLAMALARI İPTAL EDİLDİ

Filistin Devlet Başkanı Abbas, İsrail’in Gazze Şeridi ile Doğu Kudüs’teki saldırıları nedeniyle dün yas ilan etmiş ve Ramazan Bayramı münasebetiyle yapılacak olan tüm kutlamaların iptal edilmesi talimatını vermişti. Ramazan Bayramı’nın ilk gününde de abluka altındaki Gazze Şeridi İsrail ordusunun saldırılarına hedef olmaya devam ediyor.