Hamaney’den Trump’a intikam mesajı

İran dini lideri Ali Hamaney, resmi Twitter hesabından, eski ABD Başkanı Donald Trump’a benzeyen ve golf oynayan bir kişinin insansız hava aracı tarafından hedef alındığını gösteren fotoğraf paylaştı.

İran’ın dini lideri Ali Hamaney’in twitter hesabından paylaşılan fotoğraf sosyal medyada gündem oldu. Fotoğrafa, Farsça yazılan yazıyla, geçtiğimiz yıl ABD’nin suikastıyla öldürülen İran Devrim Muhafızları Ordusu’na bağlı Kudüs Gücü Komutanı Tümgeneral Kasım Süleymani’nin intikamının alınacağı belirtildi.

Sosyal medyada gündem olan paylaşım Twitter tarafından kaldırıldı. Gerekçe olarak ‘topluluk kurallarını ihlal ve diğer ulusları kötü göstermek, kirletmek’ gösterildi.

ABD NÜKLEER ANLAŞMADAN  ÇEKİLMİŞTİ

İran ile ABD arasındaki ilişkiler geçen yıl İran Devrim Muhafızları Ordusu’na bağlı Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani’nin ABD tarafından düzenlenen suikastla öldürülmesi sonrası bozulmuştu.

İki ülke arasındaki ilişkileri geren bir diğer madde ise Trump’ın İran’la Obama döneminde imzalanmış olan nükleer anlaşmadan çekilmesiydi.