Bağdat’taki Rusafa Bölge Soruşturma Mahkemesi, Irak Popüler Seferberlik Dairesi başkan yardımcısı Ebu Mehdi El-Muhandis’e ve arkadaşlarına suikast düzenlemek suçlamasıyla ABD eski Başkanı Trump için bugün tutuklama emri çıkardı.

ABD’de Trump yanlılarının kanlı Kongre baskını dünya gündemindeki yerini korurken, Trump’a bir darbe de Irak’ta Rusafa Bölge Soruşturma Mahkemesinden geldi.
Bağdat’taki Rusafa Bölge Soruşturma Mahkemesi, Irak Popüler Seferberlik Dairesi başkan yardımcısı Ebu Mehdi El-Muhandis’e ve arkadaşlarına suikast düzenlemek suçlamasıyla ABD eski Başkanı Donald Trump için almış olduğu karar sonrası bugün tutuklama emri çıkardı.
Irak Yüksek Yargı Konseyi tarafından yapılan açıklamada, “Mühendis ve arkadaşlarının öldürülmesiyle ilgili soruşturmayı yürütmekle görevli Rusafa Soruşturma Mahkemesi’ndeki yetkili hakimin, bu sabah aile üyelerinden şahsi hak iddia edenlerin ifadelerini yazması ve ön soruşturma işlemlerinin tamamlanmasının ardından hâkim, Trump aleyhine tutuklama emri çıkarmaya karar verdi. Emir, yürürlükte olan Irak Ceza Kanunu’nun 406. Maddesi hükümlerine uygun olarak geldi ve bu suçun infazında yer alan diğer katılımcıların Iraklı veya yabancı olup olmadıklarını tespit etmek için soruşturma prosedürleri devam edecek” denildi.