Suriye Haber Ajansı SANA’nın son dakika olarak geçtiği haberine göre, İsrail, başkent Şam’ın güneyine gece saatlerinde bir saldırı gerçekleştirdi.

Patlama seslerinin duyulduğu belirtilen haberde, saldırıda can veya mal kaybına ilişkin ise bilgi verilmedi. Saldırıyı gerçekleştirdiği iddia edilen İsrail’den ise konuya ilişkin henüz açıklama yapılmadı.
Başkent Şam ve kırsalındaki bölgelerde rejim ordusunun yanı sıra İran Devrim Muhafızları’nın emrindeki silahlı oluşumların ve özellikle Lübnan Hizbullah’ı unsurlarının bulunduğu biliniyor.
Yerel kaynakların aktardığı bilgilere göre ise İsrail’e ait savaş uçakları dün gece saatlerinde başkent Şam’ın güneyinde bulunan Kisve ve Sahnaya bölgelerinde ve Şam’ım batısında, Lübnan sınırındaki Dimas bölgesinde Esad rejimine ait merkezleri hedef aldı.
İsrail savaş uçaklarının Golan semalarından gerçekleştirdiği saldırılara rejimin hava savunma sistemleri karşılık vermek üzere aktive edildi. Rejim kaynakları uçaklardan atılan füzelerin etkisiz hale getirdiğini iddia etse de, bu iddia doğrulanamadı.
İsrail’in son iki hafta içerisinde bölgeye düzenlediği üçüncü saldırı oldu.