Mogadişu’da otoyol çalışması yapan Türkiyeli bir firmanın şantiyesine intihar saldırısı düzenlendi. Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, biri Türkiyeli olmak üzere 4 kişinin hayatını kaybettiği duyuruldu.

Somali’nin başkenti Mogadişu’da Türkiyeli bir firmaya ait yol yapım çalışmasının inşaat sahasında intihar saldırısı düzenlendi. Dışişleri Bakanlığı, biri Türkiyeli olmak üzere 4 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı. Saldırıyı patlayıcı yelek giyen motosikletli birinin düzenlediği aktarıldı.
Sputnik’in aktardığı habere göre, Bakanlığın açıklamasında, şu ifadelere yer verildi:
“Somali’de bu sabah bomba yüklü araçla bir Türk firmasına yönelik gerçekleştirilen terör saldırısında, aralarında bir vatandaşımızın da bulunduğu dört kişinin hayatını kaybettiği üzüntüyle öğrenilmiştir. Olayda yaralanan dört vatandaşımızın sağlık durumu yakından takip edilmektedir. Mogadişu-Afgoye yolunun inşaatını üstlenen ve Somali’nin kalkınmasına ve refahına katkıda bulunan bir Türk şirketi çalışanlarını hedef alan bu menfur saldırıyı şiddetle kınıyor, yaralananlara acil şifa diliyor, dost ve kardeş Somali Hükümeti ile Somali halkının yanında olduğumuzu bir kez daha vurguluyoruz.”
(Foto: Arşiv)