EKOLOJİ-ÇEVRE

ESP ve SGDF üyelerine tutuklama talebi

İstanbul, Ankara ve Diyarbakır’da yapılan eşzamanlı operasyonlarda gözaltına alınan 20 ESP ve SGDF üyesi, tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi.

İstanbul, Ankara ve Diyarbakır’da Cuma günü yapılan eşzamanlı operasyonlarda gözaltına alınan 20 Ezilenlerin Sosyalist Partisi (ESP) ve Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu (SGDF) üyesi, İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ndeki 3 günlük gözaltı sürecinin ardından sabah saatlerinde Çağlayan’da bulunan İstanbul Adliyesi’ne sevk edildi.

DİHA’nın haberine göre susma hakkını kullanan 20 sosyalist, İstanbul Cumhuriyet Savcılığı’nca, “Örgüt üyeliği”, “Propaganda”, “Yasa dışı eylem” iddialarıyla tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi. Dosyayı inceleyen savcının susma hakkını kullanan 20 kişi için dosya üzerinden tutuklama talebinde bulunduğu öğrenildi. Gözaltına alınanlar arasında Suruç katliamından yaralı olarak kurtulan Şerife Erbay, İlke Başak Baydar, Çağdaş Küçükbattal, Oğuz Yüzgeç ile ESP Genel Başkan Yardımcısı Fethiye Ok ve Diyarbakır İl Başkanı Soner Çiçek de bulunuyor.

Yorum ekle

Bir yorum yazmak için buraya tıklayın

dokuz8HABER’i takip edin

Video