İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Kanal İstanbul il ilgili siyasi partileri bilgilendirme toplantıları için sadece Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan’dan randevu talep etmedi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı İmamoğlu, Kanal İstanbul bilgilendirme görüşmeleri için sadece Erdoğan’dan randevu talep etmedi.

TÜM PARTİLERLE GÖRÜŞECEK

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Kanal İstanbul Projesi’nin çevreye ve kente vereceği zararlarla ilgili siyasi partilere bilgilendirme yapacak. BBC’den Ayşe Sayın’ın haberine göre, İmamoğlu, Kanal İstanbul Projesi’nin olası zararları ve yaratacağı tehlikeleri anlatmak için partisinin lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu da dahil, MHP, İYİ Parti, HDP, Türkiye İşçi Partisi, Büyük Birlik Partisi, Demokrat Parti, Vatan Partisi, DEVA Partisi, Gelecek Partisi, Saadet Partisi genel başkanlarından randevu istedi.

ERDOĞAN’DAN RANDEVU İSTEMEDİ

Büyükşehir Belediyesi kaynaklarından edinilen bilgiye göre İmamoğlu, belediye başkanı seçildikten sonra randevu talebinde bulunduğu ancak tüm büyükşehir belediye başkanları ile birlikte kendisini kabul eden Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ise randevu talebinde bulunmadığı öğrenildi.