EKONOMİ

387 kişilik iş için 23 bin 500 kişi başvurdu

dokuz8HABER/Bekir Güneş (@bekirgne2 )

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesine alınacak 387 kişilik memur alımı için başvuru sayısı 23 bin 500’i geçti.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesine alınacak 387 kişilik memur alımı için başvuru yapmak isteyen Diyarbakırlılar, başvuru merkezi önünde yüzlerce metrelik kuyruk oluşturmuştu. Başvurularda bugün son gün. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Muhsin Eryılmaz konuya ilişkin belediyede basın açıklaması yaptı.

Eryılmaz toplam başvurunun 23.500’i geçtiğini belirtti. Bu başvuranların KPSS ve mülakat puanları ile alınacağını belirten Eryılmaz, “Yapılacak sınav şeffaf, açık, hakkaniyet ve adalet ölçüsünde yapılacaktır. Bunun dışındaki hiçbir kıstas dikkate alınmayacaktır. Bunun dışındaki her söylemi gerçekdışı ve artniyetli olarak değerlendiriyorum. Adayların bizim yaptığımız açıklamalar dışında hiçbir açıklamayı dikkate almamalarını istirham ediyorum” dedi.

“ZAMANLAMA FARKLI ŞEKİLLERDE ALGILANMASIN”

Bu alımların yerel seçimler öncesine denk getirilmesine ilişkin tartışmalara ilişkin ise Eryılmaz şunları söyledi:

“Arkadaşlar bu zamanlama farkı şekillerde algılanmasın. Belediyenin ihtiyacı olduğu için bu sınav yapılmakta. Dediğim gibi biz 387 memur aldıktan sonra belediyede 773 boş kadro kalacak. Yani kadroların doldurulması falan bu söylemlerin ne kadar mantıksız olduğu ortada. Burada kesinlikle öyle bir amacımız yok belediyemizin ihtiyacıdır. Belki de geç kalınmıştır almakta. Biz bu süreçte sınavın ne kadarını sonuçlandırabiliyorsak o kadarını sonuçlandıracağız.”

dokuz8HABER’i takip edin

Video