Devletin verdiği bin liralık yardım parasına bankaların icrayla el koyduğu Ahmet Mutlu, “Devletin verdiği, büyük umut bağladığım yardım parasına icra dairesi el koydu, bankalar acımadı” ifadelerini kullandı.

Aydın’da yaşayan 41 yaşındaki Ahmet Mutlu’ya pandemi sosyal destek paketi kapsamında verilen bin liralık yardım parasına, Mutlu’nun kredi kartı borcu bulunduğu bankalar icrayla el koydu.
Nazilli’nin Sevindikli Mahallesi’ndeki metruk bir evde yaşayan Mutlu, geçen Temmuz ayında tahliye oldu. Çalışacak bir iş bulamayan Mutlu, pandemi sosyal destek paketinden yardım için başvurdu. Geçen süre içinde verilen bin liralık yardımı tüketen Mutlu, ikinci kez yardım talebinde bulundu.
Sözcü’den Latif Sansür’ün haberine göre, astım hastası ve işsiz olduğu için talebi kabul edilen Mutlu’ya bir kez daha bin liralık yardım yapıldığına ilişkin bilgi verilince, parasını almak üzere posta işletmesine gitti. Görevliler, verilen yardım parasına Aydın İcra Dairesi tarafından el konulduğunu bildirdi.
Mutlu, ilk etapta icra dosyasının içeriğini öğrenmek için mücadele verdiğini, ancak neden icraya verildiğini öğrenemediğini söyledi.

“BÜYÜK UMUT BAĞLADIĞIM YARDIM PARASINA İCRA EL KOYDU”

Cezaevine girdiği için iki çocuk annesi eşinden boşandığını söyleyen Mutlu, “Hapishaneye girmeden önce borcum yoktu. Hayatım düzen içindeydi. Cezaevine girince her şey alt üst oldu. Çıktım, cebimde bir kuruş para yok. Devletin verdiği, büyük umut bağladığım yardım parasına icra dairesi el koydu” diye konuştu.
Mutlu, kredi kartı borcunun önüne çıktığını belirterek “Cezaevine girmeden param olmadığı için bankaların verdiği kartlardan birinden bin, diğerinden bin 500 lira çektim. Çıktıktan sonra borcumu ödeyecek durumum olmadı. Devletin verdiği bin liralık yardım parasına, icra el koydu. Bankalar acımadı” ifadelerini kullandı.