EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz, 65 yaş üstü tüketiciler, engelli tüketiciler ve şehit aileleri ile gazilerin elektriği borcundan dolayı elektriklerin üç ay boyunca kesilmeyeceğini açıkladı.

EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz, 65 yaş üstü tüketiciler, engelli tüketiciler, şehit aileleri ve muharip/malul gazilerin elektriğinin, borcundan ötürü üç ay boyunca kesilemeyeceğini söyledi.

ÖZEL GÜNLERDE DE KESİLMEYECEK

EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz, “Mağduriyet oluşmaması için cuma günleri, resmi ve dini bayramlarda ve bu bayramların bir önceki gününde, yani arifesinde, elektrik kesme işlemi yapılamayacak. 65 yaş üstü tüketiciler, engelli tüketiciler ve şehit aileleri ve muharip/malul gazilerin elektriği, borcundan ötürü 3 ay boyunca kesilemeyecek” dedi.
EPDK Başkanı Yılmaz konuşmasında şu ifadeleri kullandı:
“65 yaş üstü tüketiciler, engelli tüketiciler ve şehit aileleri ve muharip/malul gazilerin elektriği, borcundan ötürü 3 ay boyunca kesilemeyecek. Mağduriyet oluşmaması için cuma günleri, resmi ve dini bayramlarda ve bu bayramların bir önceki gününde yani arifesinde- elektrik kesme işlemi yapılamayacak. Bir inşaat bittiğinde, elektrik altyapısını hazır hale getirmeyen dağıtım şirketine ceza verilecek. Kesinti sayı ve sürelerinde iyileştirme yapamayan elektrik dağıtım şirketlerine ceza verilecek.”