Türkiye’nin kripto para borsasındaki şirketler Thodex ve VeBitcoin’in ardından, GoldexCoin de erişim sorunları yaşıyor. Özellikle 23 Nisan’da açılışı yapılan Gldx Token’in alım satım işlemleri durduruldu.

Thodex’in sahibi Faruk Fatih Özer’in 2 milyar dolarla yurt dışına kaçtığı iddiasıyla birlikte tartışmaların odağı haline gelen kripto para borsalarıyla ilgili yeni gelişme yaşandı. Ön satışını gerçekleştiren GLDX Token için alım satım işlemleri durduruldu.

Haber Global’in haberine göre, yatırımcılar paralarını geri alamazken, platforma erişim sağlanamamaya başladı. Goldexcoin konuyla ilgili internet sitesinde yayınladığı açıklamada, mükerrer işlemleri ve sistemsel problemleri neden göstererek giderici çalışmaların başlatıldığını ve herhangi bir kaybın söz konusu olmadığını bildirdi.

“KAYIP SÖZ KONUSU DEĞİL”

Gece boyu yapılan incelemeler sonucu bazı hesaplarda mükerrer işlemler tespit edildiğini belirten Goldexoin, açıklamasına şöyle devam etti: “Hem piyasa yapıcı hem de piyasa alıcı tarafında her hangi bir hak kaybına sebep olmamak için 23.04.2021 saat 19.20 den itibaren yapılan tüm işlemler geri çevrilecektir. Bu işlemler sadece Gldx Token için yapılacaktır. Diğer tüm alım satımlar aktiftir. Kullanıcılarımızın tüm varlıkları soğuk cüzdandadır. Herhangi bir kayıp söz konusu değildir.” denildi.