Adana Tabip Odası, başta Dr. Levent Cemal Güngör olmak üzere koronavirüs nedeniyle yaşamını yitiren sağlık çalışanlarını andı. Anmada yapılan açıklamada, “Bugün itibarıyla 300’den fazla sağlık çalışanı vefat etmiştir. Bunların 117’si tıp doktorudur” bilgisi paylaşıldı.

Adana Tabip Odası (ATO), koronavirüs (Covid-19) nedeniyle yaşamını yitiren Dr. Levent Cemal Güngör başta olmak üzere tüm sağlık çalışanlarını anmak için bir araya geldi.
Tabip Odası binası önündeki anmaya, Dr. Levent Cemal Güngör’ün eşi ile kızları da katıldı. Törende pandemiden dolayı kaybettikleri hekim ve sağlık çalışanlarının acılarının yüreklerini dağladığını söyleyen Adana Tabip Odası Başkanı Uzm. Dr. Selahattin Menteş, “Üzgünüz; çünkü her geçen gün tükeniyoruz! Çünkü her geçen gün ölüyoruz!” ifadelerini kullandı.

“HER GEÇEN GÜN EKSİLİYORUZ”

Birçok sağlık çalışanının koronavirüse yakalandığını ve her geçen gün tükenip yaşamlarını yitirdiklerini vurgulayan Menteş, konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Dün odamızın aktivisti, denetleme kurulu üyemiz sevgili arkadaşımız Levent Cemal Güngör’ü kaybettik. Her şeyden önce çok üzgünüz, çok öfkeliyiz, çok kırgınız. Her geçen gün eksiliyoruz. Ülkemizde ilk vakanın görüldüğü tarihten önce, sağlık emek ve meslek örgütleri olarak halkımızın sağlığı için, sağlık çalışanlarının sağlığının önemli olduğunu birçok kez vurguladık. Çünkü bilimin ve aklın yolu buydu. Ancak siyaset ve ekonomi bilimin önüne geçti. Siyasi ve ekonomik kaygılarla alınan kararlar veya zamanında alınmayan kararlar yüzünden binlerce insanımızı, yüzlerce sağlık çalışanımızı kaybettik. Kaybetmeye de devam ediyoruz.
Bugün itibarıyla 300’den fazla sağlık çalışanı vefat etmiştir. Bunların 117’si tıp doktorudur. Ne yazık ki bunlardan birisi de tüm uğraşlarımıza rağmen kaybettiğimiz Levent Cemal arkadaşımızdır. Levent Cemal arkadaşımız sadece iyi bir hekim değildi. Levent Cemal iyi bir arkadaş, iyi bir dost, iyi bir eş, iyi bir baba, iyi bir Atatürkçü, iyi bir partili, iyi bir aklımıza gelecek her şeydi. Levent Cemal, sadece bunlar değildi. Adana Büyükşehir Belediyesinin Engelli Hizmetleri Şube Müdürüydü. Levent Cemal’i iyi yapan burada müdür olması değildi. Levent Cemal’i iyi yapan yaptığı her işi severek yapması, gönülden yapması, faydalı olmak için yapması, herkese insanlığın ve hekimliğin özü olan hiçbir ayrım yapmadan yardımcı olması idi. Kısa bir süre yaptığı Engelliler müdürlüğü görevinde de eminiz ki en sevilen müdür olmuştur.”