EMEK DÜNYASI

AP Türkiye Raportörü: Kayyumları doğru bulmuyorum

KESK Genel Sekreteri Ramazan Gürbüz, Avrupa Parlementosu Türkiye Raportörü Nacho Sanchez Amor ile görüştü. dokuz8HABER’den Güven Boğa, Gübüz ile yapılan görüşmeye ilişkin röportaj yaptı.

Türkiye’deki sendikal hak ve özgürlüklere ilişkin yapılan görüşme yaptıklarını belirten Gürbüz, “Yaşanan hak ihlallerine ilişkin karşılıklı görüş alışverişinde bulunduk. Özelikle İhraçlar ve kayyumlar konusunda en çok da demokratik haklarımızı kullanırken karşılaştığımız engeller konusunda kendilerine bilgiler verdik. Özelikle ihraçlar konusunda inceleme komisyonunun aldığı kararlar konusunda objektiflik olmadığını açıklıkla ifade ettik.” dedi.

“KAYYUMLARI DOĞRU BULMADIKLARINI SÖYLEDİ”

Kayyumlar konusunun özelikle gündeme getirdiklerini belirten Gürbüz, “Kayyumlar konusunda da kesinlikle seçilmişlerin iradesine el konulmasını doğru bulmadıklarını ifade etti. Bu konuda görüşmeler yapacağını belirtti. Kendileri Türkiye’de Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı ve Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk ile de görüşme yapacak. Daha sonra hükümet yetkilileri ile bu konuları konuşma olanağı bulacağını belirtti. Görüşmemiz son derece yapıcı bir çerçevede geçti. Bundan sonraki süreçte de kendileri ile iletişimimiz devam edecek.” diye konuştu.

GAZİANTEP’TE FATMA ŞAHİN İLE GÖRÜŞTÜ

Avrupa Parlamentosu (AP) Üyesi ve Türkiye Raportörü Nacho Sánchez Amor ve AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Christian Berger Gaziantep’te bir dizi ziyarette bulundu.

Raportör Nacho Sanchez Amor, Gaziantep’in göçmenlerin entegrasyonuyla ilgili mükemmel politikalar uyguladığını söyledi ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’e teşekkür etti.

Raportörün Ahmet Türk ile yapacağı görüşme ise henüz kamuoyu ile paylaşılmadı.

Etiketler

dokuz8HABER’i takip edin

Video