Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay’ı ziyaret etti. Türk-İş Genel Merkezi’ndeki ziyarette konuşan Akar, “Elimizdeki silahı, aracı, gereci yapanların işçiler olduğunun tamamen bilincindeyiz” dedi.

Türk-İş Genel Merkezi’ni ziyaretinde Türk Silahlı Kuvvetlerine gösterdikleri ilgi ve yakın destekten dolayı teşekkür eden Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, “egemenlik ve bağımsızlık için savunma ve güvenliğin, ekonomik bağımsızlık için ise işçilerin gücünün önemi” dikkat çekti. Alın teri ve emeğin saygınlığına vurgu yapan Akar, şunları söyledi: “Yurt içi ve sınır ötesinde ülkemizin ve asil milletimizin savunması, güvenliği için yaptığı çalışmalarda işçilerimizin bizimle beraber olduğunu her zaman hissediyoruz. Elimizdeki silahı, aracı, gereci yapanların işçiler olduğunun tamamen bilincindeyiz ve onların gayretlerini de her zaman takdirle karşılıyoruz.”

ATALAY: TÜRK-İŞ İŞÇİLERDEN YANA OLMUŞTUR

Türk-İş Genel Başkanı Atalay da Türk-İş’in 1 milyon 200 bin üyesi olan 6 milyonluk büyük bir aile olduğunu söyledi. Türk-İş’in seneye 70’inci yaşını kutlayacağını hatırlatan Atalay, “Bu kurum her dönem öncelikle Türkiye’den sonra temsil ettiği işçilerden yana olmuştur. Türkiye varsa sendika var, parti var, dernek var, oda var, Türkiye yoksa hiçbir şeyin anlamı yok. Kovid-19 salgını sürecinden çarklar dönüyorsa, ekonomi büyüyorsa bunda işçinin büyük emeği var. Hepsine minnettarız” dedi.